r. Imieniny

ODPADY KOMUNALNE

Grafika śmietniki
STRATEGIA

Stretegia
Odpady komunalne

 Będą pieniądze na rekultywację wysypiska
21-12-2017

Będą pieniądze na rekultywację wysypiska

Gmina Trzydnik Duży będzie mieć pieniądze na rekultywacje i zamknięcie wysypiska odpadów w Rzeczycy Ziemiańskiej. Przetarg na wykonanie robót jest już ogłoszony, a środki na ten cel będą pochodzić z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie.
Nasz wniosek o przyznanie preferencyjnej pożyczki został rozpatrzony pozytywnie. Gdy wybierzemy wykonawcę będziemy wiedzieć ile to będzie kosztować i na taką kwotę podpiszemy umowę z funduszem. Wszystko powinno się wyjaśnić jeszcze przed końcem roku - przewiduje wójt gminy Trzydnik Duży Franciszek Kwiecień. 

Wysypisko w Rzeczycy Ziemiańskiej nie jest używane od około 10 lat, a po wprowadzeniu tak zwanej rewolucji śmieciowej odpady z gminy Trzydnik Duży trafiają do Regionalnej Instalacji Przetwarzania Odpadów Komunalnych w Kraśniku. Nieczynne wysypisko trzeba zasypać, wyrównać, zamontować studzienki odgazowujące i piezometry badające jakość wód gruntowych,. Na całym terenie trzeba też zasiać trawę oraz posadzić drzewa i krzewy. 

Firmy, które chcą wykonać te prace mogą składać swoje oferty do 28 grudnia, a termin realizacji robót jest wyznaczony na koniec września przyszłego roku. 

Pożyczka z funduszu ochrony środowiska może być w 30 procentach umorzona, a jej spłata jest planowana na lata 2019 - 2021.
Powrót
Program CZYSTE POWIETRZE

Plakat informacyjny o Gminnym Punkcie Konsultacyjno-Informacyjnym Programu Czyste Powietrze, z herbem Polski i logotypami ministerstw, wraz z danymi kontaktowymi i logotypem WFOS.
GAZETA TRZYDNICKA
Gazeta Trzydnicka

Za pośrednictwem Gazety Trzydnickiej przekazujemy Państwu istotne informacje, promujemy lokalne środowisko i przybliżamy historię Małej Ojczyzny.

ANKIETA OZE

Ankieta OZE
PROJEKTY UNIJNE
Projekty Unijne

Projekty zrealizowane w Gminie: