r. Imieniny

ODPADY KOMUNALNE

Grafika śmietniki
STRATEGIA

Stretegia
Nasi rolnicy

W sytuacji, w jakiej znajduje się nasze rolnictwo, dobre wyniki produkcyjne można osiągnąć poprzez odpowiednia wiedzę, sprawność organizacyjną i pracowitość. 


Gospodarstwo Mirosławy i Zygmunta Kobylskich
położone jest w Rzeczycy Ziemiańskiej w gminie Trzydnik Duży, powiat kraśnicki. Rolnicy przejęli je od rodziców w 1982 roku. Już wtedy odznaczało się wysokim poziomem kultury rolnej. Sytuacja w rolnictwie zmusiła państwo Kobylskich do systematycznego zwiększania skali produkcji, a tym samym powierzchni gospodarstwa. Obecnie gospodarują na 16 ha gruntów, specjalizując się w uprawie warzyw. Uprawiają kapustę - odm. Holenderskie - 1 ha, ogórki - 0,3 ha, czarną porzeczkę - 6 ha, maliny - 1 ha, aronię - 1 ha oraz buraki cukrowe. 

Rolnicy modernizują gospodarstwo, wprowadzają nowoczesne technologie produkcji i nowe odmiany. Dzięki temu osiągają coraz lepsze wyniki produkcyjne. Stałym odbiorcą porzeczki czarnej i maliny jest Osmofrost, z którym podpisali umowę. Kiszoną kapustę i kwaszone ogórki odbierają od nich sklepy i hurtownie w Kraśniku, Janowie Lubelskim i Stalowej Woli. 

Przetwórstwo warzyw, własna paczkarnia, gdzie warzywa pakowane są w jednostkowe opakowania, pozwalają dostarczać towar do odbiorców zgodnie z zamówieniami. Koncentracja produkcji daje możliwość zwiększenia mechanizacji, unowocześniania przechowywania, a tym samym zmniejszenia kosztów i poprawienia jakości produktu. 

Nabywanie umiejętności praktycznych połączone z wiedza teoretyczną poprzez czytanie fachowej literatury, uczestnictwo w seminariach i wyjazdach szkoleniowych organizowanych przez PZDR Kraśnik przyczyniło się do osiągnięcia dobrych wyników produkcyjnych. 

Swoje produkty rolnicy prezentują na różnych imprezach wystawienniczych. W konkursie "Nasze kulinarne dziedzictwo" zajęli III miejsce za kwaszonego ogórka, a ich kwaszona kapusta dostała wyróżnienie.

 

 

Program CZYSTE POWIETRZE

Plakat informacyjny o Gminnym Punkcie Konsultacyjno-Informacyjnym Programu Czyste Powietrze, z herbem Polski i logotypami ministerstw, wraz z danymi kontaktowymi i logotypem WFOS.
GAZETA TRZYDNICKA
Gazeta Trzydnicka

Za pośrednictwem Gazety Trzydnickiej przekazujemy Państwu istotne informacje, promujemy lokalne środowisko i przybliżamy historię Małej Ojczyzny.

ANKIETA OZE

Ankieta OZE
PROJEKTY UNIJNE
Projekty Unijne

Projekty zrealizowane w Gminie: