r. Imieniny

ODPADY KOMUNALNE

Grafika śmietniki
STRATEGIA

Stretegia
Ekologia w Gminie

Ekodopłaty na wymianę pieców i termomodernizację
10-09-2018

Ekodopłaty na wymianę pieców i termomodernizację

Zła jakość powietrza w Polsce to m.in. efekt spalania odpadów i słabej jakości opału w domowych, często przestarzałych piecach. Właściciele nieruchomości, którzy chcą wymienić źródła ogrzewania, albo docieplić budynki mieszkalne, będą mogli korzystać z dotacji i pożyczek, oferowanych w ramach rządowego programu "Czyste powietrze".

Mieszkańcy gminy Trzydnik Duży poznają zasady przyznawania pomocy podczas spotkania, które odbędzie się we wtorek 11 września o 16.00 w miejscowym ośrodku kultury.

Informacje w tej sprawie będą przekazywać m.in. eksperci Narodowego i Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz przedstawiciele Ministerstwa Środowiska, które jest koordynatorem programu "Czyste powietrze".

Z pochodzących z tego źródła pieniędzy będą mogli korzystać zarówno właściciele, jak i współwłaściciele już istniejących bądź nowo budowanych jednorodzinnych budynków mieszkalnych. Pomoc będzie przeznaczona m.in. na: wymianę źródeł ciepła starej generacji opalanych węglem na przykład na węzły cieplne, czy kotły na biomasę, a także na systemy ogrzewania elektrycznego, kotły gazowe i pompy ciepła. Program obejmuje również wsparcie na docieplenie budynków i zastosowanie odnawialnych źródeł energii, w tym kolektorów słonecznych i mikroinstalacji fotowoltaicznych.

Ze 103 miliardów złotych, które mają być wydane na ten cel przez najbliższych 10 lat, ponad 63 miliardy mają być wykorzystane na dotację, a reszta - na pożyczki.

Źródło: ias24.eu

Powrót
Program CZYSTE POWIETRZE

Plakat informacyjny o Gminnym Punkcie Konsultacyjno-Informacyjnym Programu Czyste Powietrze, z herbem Polski i logotypami ministerstw, wraz z danymi kontaktowymi i logotypem WFOS.
GAZETA TRZYDNICKA
Gazeta Trzydnicka

Za pośrednictwem Gazety Trzydnickiej przekazujemy Państwu istotne informacje, promujemy lokalne środowisko i przybliżamy historię Małej Ojczyzny.

ANKIETA OZE

Ankieta OZE
PROJEKTY UNIJNE
Projekty Unijne

Projekty zrealizowane w Gminie: