r. Imieniny

Rozwiń

Szlaki turystyczne

ODPADY KOMUNALNE

Grafika śmietniki
STRATEGIA

Stretegia
Szlaki rowerowe

Przystanek 12. Wierzba biała - okazały przedstawiciel gatunku
24-10-2012

Przystanek 12. Wierzba biała - okazały przedstawiciel gatunku

Wyjeżdżając z "Ochronki", kierujemy się przez drogę na drugą stronę doliny Karasiówki, a następnie wybieramy drogę na wschód. Po około 200 metrach jazdy tą drogą, po lewej stronie tuż przy łące, na działce pana Leszka Rosikonia rośnie ponad 100-letnia wierzba.

Ta dostojna staruszka osiągnęła w 2001 roku rekordowy obwód 565 cm. Jest już bardzo schorowana, straciła znaczną część swoich konarów. Przy silnym wietrze istnieje zagrożenie ze strony spadających suchych gałęzi. Stopniowo staje się miejscem bytowania i żerowania rozmaitych organizmów: bakterii, grzybów, bezkręgowców, ptaków. Rośnie na niej nawet bez czarny i dwie jarzębiny oraz liczne jemioły, a w dziuplach gnieżdżą się ptaki.

Rozwiń

Szlaki turystyczne

Powrót
Program CZYSTE POWIETRZE

Plakat informacyjny o Gminnym Punkcie Konsultacyjno-Informacyjnym Programu Czyste Powietrze, z herbem Polski i logotypami ministerstw, wraz z danymi kontaktowymi i logotypem WFOS.
GAZETA TRZYDNICKA
Gazeta Trzydnicka

Za pośrednictwem Gazety Trzydnickiej przekazujemy Państwu istotne informacje, promujemy lokalne środowisko i przybliżamy historię Małej Ojczyzny.

ANKIETA OZE

Ankieta OZE
PROJEKTY UNIJNE
Projekty Unijne

Projekty zrealizowane w Gminie: