r. Imieniny

Rozwiń

Szlaki turystyczne

ODPADY KOMUNALNE

Grafika śmietniki
STRATEGIA

Stretegia
Szlaki rowerowe

Przystanek 6. Gniazdo bociana białego
24-10-2012

Przystanek 6. Gniazdo bociana białego

Powracając do głównej drogi, należy zachować szczególną ostrożność ze względu na znaczną stromiznę. Zjeżdżając do Węglina, mijamy skrzyżowanie z drogą do Łychowa i zatrzymujemy się 200 m dalej. Po prawej stronie, w obrębie podwórka państwa Czajków (nr domu 60A) gnieżdżą się bociany białe. Gniazdo wsparte jest na stalowej konstrukcji umieszczonej na betonowym słupie.

Ustawili je energetycy w 2000 roku, w miejsce poprzedniego, które umieszczone było na próchniejącej, starej akacji. Ze względu na bezpieczeństwo ptaków akację usunięto, a gniazdo przeniesiono. Nową sytuację ptaki szybko zaakceptowały i gniazdują tu nadal, ciesząc gospodarzy, sąsiadów, a także gości swoim widokiem i zachowaniem. Dzieje się tak od 50-ciu lat, o czym chętnie opowiada gospodarz - pan Czesław Czajka.

Rozwiń

Szlaki turystyczne

Powrót
Program CZYSTE POWIETRZE

Plakat informacyjny o Gminnym Punkcie Konsultacyjno-Informacyjnym Programu Czyste Powietrze, z herbem Polski i logotypami ministerstw, wraz z danymi kontaktowymi i logotypem WFOS.
GAZETA TRZYDNICKA
Gazeta Trzydnicka

Za pośrednictwem Gazety Trzydnickiej przekazujemy Państwu istotne informacje, promujemy lokalne środowisko i przybliżamy historię Małej Ojczyzny.

ANKIETA OZE

Ankieta OZE
PROJEKTY UNIJNE
Projekty Unijne

Projekty zrealizowane w Gminie: