r. Imieniny

MULTIMEDIALNY PRZEWODNIK PO GMINIE
Multimedialny przewodnik po Gminie
STRATEGIA
Stretegia
Kultura

09-01-2020

Przybieżeli do Betlejem

Występami dziecięcych i młodzieżowych grup kolędniczych w czwartek 9 stycznia w Trzydniku Dużym rozpocznie się 21. Powiatowy Przegląd Kolęd, Pastorałek i Zespołów Kolędniczych. Podczas imprezy, która potrwa trzy dni zaprezentuje się około 600 artystów z powiatu kraśnickiego.
Otwarte dla publiczności prezentacje będą się rozpoczynać o 10.00. Pierwszego dnia jury oceni występy grup kolędniczych ze Szkoły Podstawowej w Moniakach w gminie Urzędów, Przedszkola Miejskiego nr 7 w Kraśniku i "Gościeradowiaków" z Zespołu Placówek Oświatowych w Gościeradowie.

Przygotowane przez nich widowiska ocenią Andrzej Gotner ze Starostwa Powiatowego w Kraśniku, Andrzej Grzyb z Gminnego Ośrodka Kultury w Zaklikowie i dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Gościeradowie Roman Biss.
 
W piątek 10 stycznia na scenie trzydnickiego GOK pojawią się soliści, zespoły wokalne, wokalno-instrumentalne i chóry do lat 18, a przegląd zakończy się w sobotę występami dorosłych artystów.

Uczestnicy, zgłoszeni przez ośrodki kultury i urzędy gmin, przygotowują dwie kolędy lub pastorałki. Jury będzie oceniać dobór repertuaru, aranżację i muzykalność wykonawców. W prezentacjach kolędników będą się liczyć się m.in.: scenografia, ruch sceniczny, rekwizyty i muzyka.

Najlepsi wykonawcy otrzymają nagrody ufundowane przez organizatorów ze Starostwa Powiatowego w Kraśniku i Gminnego Ośrodka Kultury w Trzydniku Dużym, natomiast wszyscy uczestnicy odbiorą pamiątkowe dyplomy.
 
Przybieżeli do Betlejem
 
Powrót
ODPADY KOMUNALNE
Odpady komunalne
GAZETA TRZYDNICKA
Gazeta Trzydnicka

Za pośrednictwem Gazety Trzydnickiej przekazujemy Państwu istotne informacje, promujemy lokalne środowisko i przybliżamy historię Małej Ojczyzny.

ANKIETA OZE
Ankieta OZE
PROJEKTY UNIJNE
Projekty Unijne

Projekty zrealizowane w Gminie: