r. Imieniny

ODPADY KOMUNALNE

Grafika śmietniki
STRATEGIA

Stretegia
Kultura

Najlepsi recytatorzy w powiecie
30-10-2019

Najlepsi recytatorzy w powiecie

Cztery nominacje do turnieju wojewódzkiego i pięć wyróżnień przyznali jurorzy eliminacji powiatowych 23. Jesiennego Konkursu Recytatorskiego w Trzydniku Dużym. W przesłuchaniach, które odbyły się we wtorek 29 października w miejscowym ośrodku kultury, wystąpiło 44 wykonawców z powiatu kraśnickiego.

 

Prezentowanym przez nich tekstom w tym roku towarzyszyło hasło "Pamiętajcie o ogrodach", nawiązujące do utworu Jonasza Kofty.

Zdaniem członków jury największe szanse w rywalizacji recytatorów z województwa lubelskiego mają: Aleksandra Tryka z Publicznej Szkoły Podstawowej w Gościeradowie, która przygotowywała się do występu z Małgorzatą Tomczyk, Zuzanna Wojcieszkiewicz ze Szkoły Podstawowej w Stróży z opiekunką Renatą Kaźmierak oraz Julia Grzebyk i Aleksandra Koniarczyk z Publicznej Szkoły Podstawowej w Annopolu, pracujące pod kierunkiem Justyny Wolszczakowskiej.

Na liście wyróżnionych znaleźli się: Zuzanna Wróbel z SP w Liśniku Dużym (op. Magdalena Rudziejewska-Rudziewicz), Amelia Wołoszyn z PSP w Leszczynie (op. Marta Cieślicka-Wrona), Paweł Leśniak z SP w Kowalinie (op. Katarzyna Leśniak), Natalia Kozak z PSP w Gościeradowie (op. Agnieszka Kamieniarz) i Katarzyna Gozdalska z PSP 2 w Kraśniku (op. Mariola Szutta).

Uczestników tegorocznych eliminacji powiatowych oceniali: Anna Kistelska z Wojewódzkiego Ośrodka Kultury w Lublinie, Andrzej Grzyb z Gminnego Ośrodka Kultury w Zaklikowie i Andrzej Gotner ze Starostwa Powiatowego w Kraśniku.

Wszyscy recytatorzy otrzymali dyplomy i nagrody książkowe, ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Kraśniku i Gminny Ośrodek Kultury w Trzydniku Dużym. Wręczał je m.in. wójt gminy Trzydnik Duży Krzysztof Serafin, wśród gości była przewodnicząca komisji kultury rady gminy Beata Drewniak, a od dyrektor ośrodka kultury Ewy Soboty nominowani i wyróżnieni recytatorzy otrzymali tomik "Stacja poezja", wydany przez GOK.

Turniej wojewódzki odbędzie się 26 i 27 listopada w WOK w Lublinie.

 

Żródło: https://ias24.eu/aktualnosci,trzydnik-duzy-najlepsi-recytatorzy-w-powiecie-foto,22346.html

(fot. GOK w Trzydniku Dużym)

 

Powrót
Program CZYSTE POWIETRZE

Plakat informacyjny o Gminnym Punkcie Konsultacyjno-Informacyjnym Programu Czyste Powietrze, z herbem Polski i logotypami ministerstw, wraz z danymi kontaktowymi i logotypem WFOS.
GAZETA TRZYDNICKA
Gazeta Trzydnicka

Za pośrednictwem Gazety Trzydnickiej przekazujemy Państwu istotne informacje, promujemy lokalne środowisko i przybliżamy historię Małej Ojczyzny.

ANKIETA OZE

Ankieta OZE
PROJEKTY UNIJNE
Projekty Unijne

Projekty zrealizowane w Gminie: