r. Imieniny

ODPADY KOMUNALNE

Grafika śmietniki
STRATEGIA

Stretegia
Kultura

Origami mistrza Jakuba
10-05-2016

Origami mistrza Jakuba

Choć dopiero uczy się w gimnazjum Jakub Tarkowski jest prawdopodobnie pierwszym artystą z Trzydnika Dużego, który ma swoją wystawę w Lublinie. Wernisaż odbył się w poniedziałek 9 maja w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej im. Hieronima Łopacińskiego z okazji inauguracji tegorocznego Tygodnia Bibliotek.

Ekspozycję "Sztuka origami" otworzył zastępca dyrektora WBP w Lublinie Grzegorz Figiel. Potem o swojej pasji składania papieru opowiedział autor, a jego promotorka, jednocześnie dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Trzydniku Dużym Ewa Sobota podkreśliła, że to dla młodego artysty ogromne wyróżnienie. Podziękowała również za zorganizowanie wystawy Ewie Hadrian oraz dyrekcji i pracownikom wojewódzkiej książnicy.

Wśród gości poniedziałkowego wernisażu była też mama Jakuba oraz koleżanki i koledzy z klasy, którzy przyjechali do Lublina z wychowawczynią Iwoną Głuchowską i nauczycielką historii Małgorzatą Nowak.

Na wystawie zostało zaprezentowanych ponad 50 spośród kilkuset prac trzydnickiego origamisty, który jest członkiem Polskiego Towarzystwa Origami. Składaniem papieru zajmuje się dopiero od 6 lat, ale jego prace już są bardzo wysoko oceniane przez profesjonalistów. Jakub Tarkowski ma na swoim koncie wiele nagród i wyróżnień w regionalnych i ogólnopolskich konkursach, w których jego prace są doceniane za stopień trudności, pomysłowość, oryginalność, estetykę i atrakcyjność oraz dobór kolorów.

"Dzieła" Jakuba Tarkowskiego można oglądać w Lublinie do końca maja.

Powrót
Program CZYSTE POWIETRZE

Plakat informacyjny o Gminnym Punkcie Konsultacyjno-Informacyjnym Programu Czyste Powietrze, z herbem Polski i logotypami ministerstw, wraz z danymi kontaktowymi i logotypem WFOS.
GAZETA TRZYDNICKA
Gazeta Trzydnicka

Za pośrednictwem Gazety Trzydnickiej przekazujemy Państwu istotne informacje, promujemy lokalne środowisko i przybliżamy historię Małej Ojczyzny.

ANKIETA OZE

Ankieta OZE
PROJEKTY UNIJNE
Projekty Unijne

Projekty zrealizowane w Gminie: