r. Imieniny

ODPADY KOMUNALNE

Grafika śmietniki
STRATEGIA

Stretegia
Kultura

Wystawa origami J. Tarkowskiego w Lublinie
05-05-2016

Wystawa origami J. Tarkowskiego w Lublinie

Prace Jakuba Tarkowskiego, który swoją przygodę z origami rozpoczynał w Gminnym Ośrodku Kultury w Trzydniku Dużym, będą prezentowane w Lublinie. Wernisaż wystawy "Sztuka origami" w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej im. Hieronima Łopacińskiego, odbędzie się w poniedziałek 9 maja o 12.00.

Jakub Tarkowski jest uczniem trzeciej klasy Publicznego Gimnazjum w Trzydniku Dużym i członkiem Polskiego Towarzystwa Origami. Składaniem papieru zajmuje się od 6 lat, ale zdaniem specjalistów, robi to na takim poziomie jak ci, którzy trudnią się sztuką origami zdecydowanie dłużej. Mimo młodego wieku trzydnicki gimnazjalista ma na swoim koncie wiele nagród i wyróżnień w regionalnych i ogólnopolskich konkursach, w których liczy się nie tylko stopień trudności wykonanego modelu, pomysłowość i oryginalność, ale również estetyka i atrakcyjność oraz dobór kolorów.

 - Przygoda Jakuba Tarkowskiego z origami zaczęła się w czwartej klasie szkoły podstawowej, gdy przychodził na zajęcia plastyczne w naszym ośrodku kultury. Cieszymy się, że właśnie tutaj rozwijał swoje pasje, które bardzo szybko zaczęły mu przynosić tyle sukcesów. Modele, które Jakub obecnie wykonuje, powstają ze specjalnego papieru sprowadzanego z Francji. Oprócz cierpliwości wymagają wielu godzin pracy, a najbardziej czasochłonny i skomplikowany okazał się model osy, nad którym autor pracował dwa dni - chwali artystę inicjatorka wystawy, jednocześnie jego nauczycielka i dyrektor GOK w Trzydniku Dużym Ewa Sobota.

Tylko w ubiegłym roku twórczość Jakuba Tarkowskiego docenili jurorzy Wojewódzkiego Konkursu Origami w Stalowej Woli, Konkursu Matematycznego Origami "Żuraw" z Uniwersytetu Wrocławskiego, Festiwalu Origami "Papierowe ewolucje" w Żarowie, Ogólnopolskiego Konkursu Origami "Magia zamknięta w papierze" w Gliwicach oraz międzynarodowego konkursu International Origami Internet Olympiad. Nie mniej udany w karierze trzydnickiego origamisty jest bieżący rok, który już przyniósł mu kolejne nagrody w konkursie "Żuraw", organizowanym przez Uniwersytet Wrocławski, tegorocznym konkursie Polskiego Towarzystwa Origami "Magia zamknięta w papierze" i festiwalu "Papierowe lato" w Żarowie.
 
Prace Jakuba Tarkowskiego, który jest stypendystą marszałka województwa lubelskiego, będzie można podziwiać w WBP w Lublinie do końca maja. Wystawa jest organizowana w ramach Tygodnia Bibliotek.

Powrót
Program CZYSTE POWIETRZE

Plakat informacyjny o Gminnym Punkcie Konsultacyjno-Informacyjnym Programu Czyste Powietrze, z herbem Polski i logotypami ministerstw, wraz z danymi kontaktowymi i logotypem WFOS.
GAZETA TRZYDNICKA
Gazeta Trzydnicka

Za pośrednictwem Gazety Trzydnickiej przekazujemy Państwu istotne informacje, promujemy lokalne środowisko i przybliżamy historię Małej Ojczyzny.

ANKIETA OZE

Ankieta OZE
PROJEKTY UNIJNE
Projekty Unijne

Projekty zrealizowane w Gminie: