r. Imieniny

MULTIMEDIALNY PRZEWODNIK PO GMINIE
Multimedialny przewodnik po Gminie
STRATEGIA
Stretegia
Kultura

Mali recytatorzy z nominacjami
29-04-2016

Mali recytatorzy z nominacjami

Czworo uczniów z Łychowa Gościeradowskiego i Woli Trzydnickiej będzie reprezentować Gminę Trzydnik Duży w powiatowym etapie tegorocznego Małego Konkursu Recytatorskiego. Nominacje uzyskali podczas eliminacji gminnych, które odbyły się w czwartek 28 kwietnia.

Na przesłuchania w miejscowym ośrodku kultury stawiło się 30 wykonawców, którzy byli oceniani w dwóch kategoriach wiekowych.

W młodszej grupie uczniów klas I - III jurorzy najwyżej ocenili prezentacje trzecioklasistki Gabrieli Kot z Publicznej Szkoły Podstawowej w Łychowie Gościeradowskim i Jakuba Miękiny z II klasy tej samej szkoły.

W kategorii recytatorów z klas IV - VI nominacje zdobyli szóstoklasistka Julia Szabat i Bartosz Stefaniak z klasy V PSP w Woli Trzydnickiej.

Uczniowie z Łychowa przygotowywali się do konkursu pod kierunkiem Małgorzaty Kuryło, natomiast opiekunką recytatorów z Woli Trzydnickiej była Aldona Borowska.

Jury przyznało też pięć wyróżnień dla Martyny Mazurek z klasy I, Małgorzaty Pluder z klasy II i Zuzanny Olszówka z klasy V PSP w Olbięcinie, Alicji Pasztaleniec z klasy II PSP w Łychowie i Aleksandry Serwatki z klasy VI PSP w Woli Trzydnickiej.


Nagrody i wyróżnienia, w obecności licznego grona nauczycieli i rodziców, wręczał zastępca wójta gminy Trzydnik Duży Dariusz Maciąg, a w składzie jury znaleźli się pedagog i bibliotekarz Dorota Laskowska, instruktor teatralny Andrzej Grzyb oraz Andrzej Gotner z wydziału promocji Starostwa Powiatowego w Kraśniku.

Powiatowy etap tegorocznego Małego Konkursu Recytatorskiego odbędzie się w Dzierzkowicach za dwa tygodnie.

Powrót
ODPADY KOMUNALNE
Odpady komunalne
GAZETA TRZYDNICKA
Gazeta Trzydnicka

Za pośrednictwem Gazety Trzydnickiej przekazujemy Państwu istotne informacje, promujemy lokalne środowisko i przybliżamy historię Małej Ojczyzny.

ANKIETA OZE
Ankieta OZE
PROJEKTY UNIJNE
Projekty Unijne

Projekty zrealizowane w Gminie: