r. Imieniny

ODPADY KOMUNALNE

Grafika śmietniki
STRATEGIA

Stretegia
Kultura

W drodze do Eurodisneylandu
04-04-2016

W drodze do Eurodisneylandu

Wysoki i wyrównany poziom artystyczny, osiem nominacji i siedem wyróżnień. To krótkie podsumowanie eliminacji do tegorocznej edycji ogólnopolskiego konkursu wokalnego „Wygraj Sukces” w Trzydniku Dużym. Stawką jest wycieczka do Eurodisneylandu pod Paryżem.

W piątek 1 kwietnia na scenie miejscowego ośrodka kultury zaprezentowało się prawie 40 wokalistów w wieku od 6 do 19 lat, z których 8 weźmie udział w etapie regionalnym. Każdy wykonywał po dwa utwory. Jeden wybrany z 21 płyt, które ukazały się po dotychczasowych edycjach konkursu, a drugi dowolny.

W najmłodszej kategorii dzieci z klas 0 - III szkół podstawowych nominacje wyśpiewali Miłosz Czubacki ze Szkoły Dobrej Muzy w Lipie w gminie Zaklików, Alicja Tracz z Janowskiego Ośrodka Kultury w Janowie Lubelskim i Pola Wasąg z Młodzieżowego Domu Kultury w Biłgoraju.

Spośród uczniów starszych klas podstawówek w kolejnym etapie wystąpią dwie przedstawicielki Gminnego Ośrodka Kultury w Modliborzycach - Julia Fijałkowska i Elżbieta Jakubiec.

W kategorii gimnazjalistów jurorzy przyznali jedną nominację dla Aleksandry Hulak z Publicznego Gimnazjum w Janowie Lubelskim, a w najstarszej kategorii wiekowej nominowali Martę Białek z Centrum Kultury w Annopolu i Oliwię Kuśmierz z Gminnego Ośrodka Kultury w Gościeradowie.

Na liście wyróżnionych znaleźli się: Łucja Lenart, Julia Jaskowska, Ewelina Gąska i Katarzyna Wisińska z GOK w Modliborzycach, Aleksandra Tracz i Julia Kierepka z JOK w Janowie Lubelskim, oraz Magdalena Miśkiewicz z Gminnego Ośrodka Kultury w Trzydniku Dużym.

Tegoroczne prezentacje oceniali muzyk i instruktor Wojewódzkiego Ośrodka Kultury w Lublinie Andrzej Sar, instruktor muzyki Miejskiego Ośrodka Kultury w Świdniku Robert Dorosz i Andrzej Gotner z wydziału kultury Starostwa Powiatowego w Kraśniku.

Zgodnie z regulaminem, eliminacje regionalne odbędą się między 27 kwietnia a 15 maja, a o dokładnym terminie i miejscu, nominowani zostaną poinformowani za pośrednictwem strony internetowej organizatora. Finał zaplanowano na połowę czerwca w Tarnobrzegu, gdzie w 1996 roku narodził się pomysł konkursu. Jego głównym organizatorem jest Tarnobrzeski Dom Kultury, a współorganizatorami kilkadziesiąt gminnych ośrodków w całym kraju, w tym GOK w Trzydniku Dużym oraz Studio "Pro Media".

Powrót
Program CZYSTE POWIETRZE

Plakat informacyjny o Gminnym Punkcie Konsultacyjno-Informacyjnym Programu Czyste Powietrze, z herbem Polski i logotypami ministerstw, wraz z danymi kontaktowymi i logotypem WFOS.
GAZETA TRZYDNICKA
Gazeta Trzydnicka

Za pośrednictwem Gazety Trzydnickiej przekazujemy Państwu istotne informacje, promujemy lokalne środowisko i przybliżamy historię Małej Ojczyzny.

ANKIETA OZE

Ankieta OZE
PROJEKTY UNIJNE
Projekty Unijne

Projekty zrealizowane w Gminie: