r. Imieniny

ODPADY KOMUNALNE

Grafika śmietniki
STRATEGIA

Stretegia
Kultura

Seniorzy w Doboszówce
06-06-2019

Seniorzy w Doboszówce

Starsi mieszkańcy gminy Trzydnik Duży wrócili z pierwszej wycieczki, którą zorganizował Klub Seniora „Radość”, działający przy miejscowym ośrodku kultury. W środę 5 czerwca prawie 50-osobowa grupa wybrała się do Lasów Janowskich, gdzie oprócz zwiedzania organizatorzy przygotowali biesiadę z tańcami.
Bazą wypadową dla uczestników eskapady było gospodarstwo agroturystyczne "Doboszówka" w miejscowości Kalenne, położone w Parku Krajobrazowym Lasy Janowskie, który jest jednym z największych takich kompleksów w Europie. Trzydniccy seniorzy oglądali pobliskie rezerwaty, niezwykle atrakcyjne przyrodniczo śródleśne stawy, oczka wodne, bagna i torfowiska, na których występuje wiele rzadkich gatunków roślin i zwierząt.
 
 
Uczestnicy wycieczki widzieli również okolice Malińca, Gwizdowa i Rezerwat "Imielty Ług".
 
Pełni wrażeń po zwiedzaniu seniorzy z właściwą sobie werwą i energią zasiedli do wspólnego śpiewania piosenek i biesiadowania. Jak na prawdziwy piknik przystało były też zabawy i tańce z muzyką Kapeli z Trzydnika Dużego.
 
 
Klub Seniora "Radość" już planuje kolejną eskapadę, połączoną z piknikiem. Tym razem starsi mieszkańcy gminy wybiorą się do Marynopola.
 
Powrót
Program CZYSTE POWIETRZE

Plakat informacyjny o Gminnym Punkcie Konsultacyjno-Informacyjnym Programu Czyste Powietrze, z herbem Polski i logotypami ministerstw, wraz z danymi kontaktowymi i logotypem WFOS.
GAZETA TRZYDNICKA
Gazeta Trzydnicka

Za pośrednictwem Gazety Trzydnickiej przekazujemy Państwu istotne informacje, promujemy lokalne środowisko i przybliżamy historię Małej Ojczyzny.

ANKIETA OZE

Ankieta OZE
PROJEKTY UNIJNE
Projekty Unijne

Projekty zrealizowane w Gminie: