r. Imieniny

ODPADY KOMUNALNE

Grafika śmietniki
STRATEGIA

Stretegia
Kultura

Gminna reprezentacja na "Maliniakach"
01-07-2019

Gminna reprezentacja na "Maliniakach"

Gmina Trzydnik Duży miała swoją reprezentację na święcie owoców miękkich i rękodzielnictwa, czyli Festiwalu „Maliniaki” w Kraśniku. Podczas imprezy, która odbyła się w niedzielę 30 czerwca, na terenie miejscowego ośrodka sportu i rekreacji okazję do pochwalenia się twórczością artystyczną i kulinariami miały członkowie Koła Gospodyń Wiejskich „Łychowianki” z Łychowa Szlacheckiego.
Na stoisku promocyjnym były prezentowane m.in. obrazy, wykonane podczas majowej "Akademii malarstwa" organizowanej przez Gminny Ośrodek Kultury w Trzydniku Dużym, popularne "pająki" Haliny Drzewiej-Sosnówki z KGW w Rzeczycy Księżej oraz wyroby rękodzielnicze pań z KGW w Łychowie Szlacheckim.
 
Oprócz tego "Łychowianki" miały dla gości ciekawą ofertę kulinarną. Odwiedzający stoisko Gminy Trzydnik Duży rozkoszowali się smakiem m.in.: chłodnika, gołąbków w liściach winogrona, tarteletek z kremem i owocami, "dzikich gruszek", ślimaczków z cynamonem czy sałatki w koszyczkach. Dużym powodzeniem wśród smakoszy cieszyły się również soki z kwiatów czarnego bzu i lipy oraz syropy z pędów sosny i kwiatów mniszka.
 
"Łychowianki" to jedno z ośmiu kół gospodyń w gminie Trzydnik Duży, które zarejestrowały się pod koniec grudnia w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, korzystając z nowych przepisów i możliwości, jakie dała ustawa o KGW.
 
Powrót
Program CZYSTE POWIETRZE

Plakat informacyjny o Gminnym Punkcie Konsultacyjno-Informacyjnym Programu Czyste Powietrze, z herbem Polski i logotypami ministerstw, wraz z danymi kontaktowymi i logotypem WFOS.
GAZETA TRZYDNICKA
Gazeta Trzydnicka

Za pośrednictwem Gazety Trzydnickiej przekazujemy Państwu istotne informacje, promujemy lokalne środowisko i przybliżamy historię Małej Ojczyzny.

ANKIETA OZE

Ankieta OZE
PROJEKTY UNIJNE
Projekty Unijne

Projekty zrealizowane w Gminie: