r. Imieniny

MULTIMEDIALNY PRZEWODNIK PO GMINIE
Multimedialny przewodnik po Gminie
STRATEGIA
Stretegia
Kultura

04-07-2019

Powrót do tradycji

Mieszkańcy Olbięcina i okolicznych miejscowości nawiązali do prasłowiańskiej tradycji obchodów „Sobótkowej nocy”. Miejscowy Klub Nowoczesnych Kobiet zorganizował po raz pierwszy festyn pod hasłem „Noc Kupały”, którego ważnym punktem był spektakl pod tym samym tytułem.
Premierowe widowisko przygotowali członkowie grupy "Świteź Junior" z Węglina, w której występują m.in. mieszkańcy Olbięcina. Był korowód z płonącymi pochodniami i nawiązanie do innych zwyczajów sobótkowych, które bardzo spodobały się miejscowej publiczności.
 
Oprócz młodych aktorów na plenerowej scenie prezentowali się inni artyści z gminy Trzydnik Duży. Uczestnicy festynu oklaskiwali dzieci z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Olbięcinie i miejscową orkiestrę dętą oraz zespoły śpiewacze kół gospodyń wiejskich z Łychowa Gościeradowskiego i Woli Trzydnickiej.
 
Program sobótkowego pikniku dopełnił pokaz ratownictwa w wykonaniu druhów z Ochotniczej Straży Pożarnej w Olbięcinie, a zakończyła zabawa z zespołem "Ringo".
 
Organizatorzy szacują, że z ich propozycji skorzystało ponad 100 gości, a opinie po pierwszej "Nocy Kupały" są bardzo pozytywne. Dlatego już planują kolejne imprezy, nawiązujące do dawnych tradycji i obrzędów.
 
Powrót
ODPADY KOMUNALNE
Odpady komunalne
GAZETA TRZYDNICKA
Gazeta Trzydnicka

Za pośrednictwem Gazety Trzydnickiej przekazujemy Państwu istotne informacje, promujemy lokalne środowisko i przybliżamy historię Małej Ojczyzny.

ANKIETA OZE
Ankieta OZE
PROJEKTY UNIJNE
Projekty Unijne

Projekty zrealizowane w Gminie: