r. Imieniny

ODPADY KOMUNALNE

Grafika śmietniki
STRATEGIA

Stretegia
Kultura

Mali recytatorzy z nominacjami
01-05-2019

Mali recytatorzy z nominacjami

Utwory Marii Konopnickiej, Jana Brzechwy, Józefa Czechowicza i Edwarda Stachury, ale również Agnieszki Frączek, Anny Gratkowskiej czy Kamili Bednarek rozbrzmiewały we wtorek 30 kwietnia w Gminnym Ośrodku Kultury w Trzydniku Dużym. Prezentowali je uczestnicy eliminacji tegorocznego Małego Konkursu Recytatorskiego, którzy rywalizowali o nominacje do etapu powiatowego.

Sztuka ta udała się czworgu wykonawców - Oliwii Pasiecznej (na zdj.), Dominikowi Kuładze i Zofii Stępień z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Woli Trzydnickiej oraz Alicji Pasztaleniec ze Szkoły Podstawowej w Łychowie Gościeradowskim. Pierwsza trójka zdobyła nominacje w kategorii uczniów klas I - III, natomiast Alicja Pasztaleniec wystąpi w gronie recytatorów z klas IV - VI.  

Oliwia Pasieczna urzekła jurorów wierszem Kamili Bednarek zatytułowanym "Stonoga Kinga". Dominik Kułaga zdobył nominację za utwór Anny Gretkowskiej pod tytułem "Bal w kurniku", a Zofia Stępień zaprezentowała "Bajeczkę" Doroty Gellner. Wszyscy przygotowywali się do konkursu pod kierunkiem Małgorzaty Szabat. Z kolei Alicja Pasztaleniec, która pracowała pod opieką Katarzyny Surdackiej, została nominowana za "Sznurówkę" Agnieszki Frączek. 

Oceniający uczestników wtorkowych przesłuchań przyznali również cztery wyróżnienia. Odebrali je: Sebastian Szymański i Adrian Pawlak z SP w Łychowie Gościeradowskim, Patryk Latawiec z ZSP w Woli Trzydnickiej i Małgorzata Pluder ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Olbięcinie. 

Łącznie w tegorocznych eliminacjach wzięło udział 14 uczniów, a najlepsi odebrali nagrody, nominacje i wyróżnienia z rąk sekretarz gminy Trzydnik Duży Wioletty Niezbeckiej.

Popisy młodych recytatorów oceniali - dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Trzydniku Dużym Ewa Biała, pedagog i bibliotekarka Dorota Laskowska oraz Andrzej Gotner ze Starostwa Powiatowego w Kraśniku. 

Przesłuchania najlepszych uczestników 38. Małego Konkursu Recytatorskiego z powiatu kraśnickiego odbędą się 16 maja w Dzierzkowicach. 

(fot. GOK w Trzydniku Dużym)

 

 

Źródło: IAST 24

Powrót
Program CZYSTE POWIETRZE

Plakat informacyjny o Gminnym Punkcie Konsultacyjno-Informacyjnym Programu Czyste Powietrze, z herbem Polski i logotypami ministerstw, wraz z danymi kontaktowymi i logotypem WFOS.
GAZETA TRZYDNICKA
Gazeta Trzydnicka

Za pośrednictwem Gazety Trzydnickiej przekazujemy Państwu istotne informacje, promujemy lokalne środowisko i przybliżamy historię Małej Ojczyzny.

ANKIETA OZE

Ankieta OZE
PROJEKTY UNIJNE
Projekty Unijne

Projekty zrealizowane w Gminie: