r. Imieniny

ODPADY KOMUNALNE

Grafika śmietniki
STRATEGIA

Stretegia
Kultura

Oni mają szanse na sukces
30-04-2019

Oni mają szanse na sukces

Trzy nominacje do etapu regionalnego i trzy wyróżnienia przyznało jury wstępnych eliminacji ogólnopolskiego konkursu wokalnego „Wygraj sukces” w Trzydniku Dużym. W przesłuchaniach, które odbyły się w miejscowym ośrodku kultury w poniedziałek 29 kwietnia, zaprezentowało się prawie 40 wykonawców.

Wszyscy prezentowali utwory z płyt, wydanych po dotychczasowych edycjach konkursu, a najliczniejszą reprezentację w trzydnickich eliminacjach mieli artyści urodzeni w latach 2008 - 2006.

To właśnie w tej grupie wykonawców jurorzy przyznali dwie spośród trzech nominacji do kolejnego etapu wokalnej rywalizacji. Wystąpią w nim Martyna Zwolak (na zdj.) z Janowskiego Ośrodka Kultury i Sada Habieb z Klubu Osiedlowego "Źródło" w Lublinie. Pierwsza urzekła członków jury wykonaniem piosenki "Ene due rabe swing", natomiast druga wyśpiewała nominację utworem pod tytułem "Melodia".

Szansę na sukces ma również Kinga Brodowska z Gminnego Ośrodka Kultury w Batorzu, która zaśpiewała utwór "Moje nogi lubią tańczyć", a występowała w najmłodszej grupie wokalistów, urodzonych w latach 2012 - 2009.

Uznanie jury zdobyły także Anna Sękala (na zdj.) ze Szkoły Dobrej Muzy w Lipie, Oliwia Kozik z GOK w Batorzu i Michalina Rola z Młodzieżowego Domu Kultury "Pod Akacją" w Lublinie, które otrzymały wyróżnienia.

Uczestników poniedziałkowych eliminacji w Trzydniku Dużym oceniali - pedagog Renata Góreczna z Chóru Canticum Canticorum, Andrzej Sar z Wojewódzkiego Ośrodka Kultury w Lublinie i Andrzej Gotner ze Starostwa Powiatowego w Kraśniku.

Etap regionalny odbędzie się między 28 maja a 17 czerwca, a zwycięzców tegorocznego konkursu poznamy w drugiej połowie września. Jego głównymi organizatorami są Tarnobrzeski Dom Kultury i Studio "Pro Media" w Tarnobrzegu, a nagrodą główną jest wycieczka do Eurodisneylandu.

Źródło: https://ias24.eu/aktualnosci,trzydnik-duzy-oni-maja-szanse-na-sukces-foto,21302,1.html

 

Powrót
Program CZYSTE POWIETRZE

Plakat informacyjny o Gminnym Punkcie Konsultacyjno-Informacyjnym Programu Czyste Powietrze, z herbem Polski i logotypami ministerstw, wraz z danymi kontaktowymi i logotypem WFOS.
GAZETA TRZYDNICKA
Gazeta Trzydnicka

Za pośrednictwem Gazety Trzydnickiej przekazujemy Państwu istotne informacje, promujemy lokalne środowisko i przybliżamy historię Małej Ojczyzny.

ANKIETA OZE

Ankieta OZE
PROJEKTY UNIJNE
Projekty Unijne

Projekty zrealizowane w Gminie: