r. Imieniny

ODPADY KOMUNALNE

Grafika śmietniki
STRATEGIA

Stretegia
Kultura

Wokalistów droga po sukces
29-04-2019

Wokalistów droga po sukces

Gminny Ośrodek Kultury w Trzydniku Dużym będzie w poniedziałek 29 kwietnia gościć uczestników wstępnych eliminacji ogólnopolskiego konkursu wokalnego "Wygraj sukces". Udział w przesłuchaniach, które odbędą się we wtorek 24 kwietnia, zapowiedziało prawie 40 wykonawców, w tym silna reprezentacja gospodarzy.

Trzydnicki GOK będzie reprezentować pięć wokalistek: Dominika Partyka, Kinga Latawiec, Edyta świderek, Magdalena Miśkiewicz i Angelika Turowicz, które rozwijają swój talent pod kierunkiem Sławomira Nowaka. Dominika Partyka zaśpiewa "Plastusia", Kinga Latawiec przygotowuje "Taką inną piosenkę", Edyta Świderek zaprezentuje utwór "Ta, co zawsze gna pod wiatr", Magdalena Miśkiewicz - piosenkę "Mięta", a Angelika Turowicz powalczy o uznanie jury z kompozycją zatytułowaną "Bezsennie".

Ich konkurentami w rywalizacji o nominacje do kolejnego etapu konkursu będą wokaliści z Batorza, Bychawy, Janowa Lubelskiego, Motycza, Lublina, Lipia, Annopola, Kraśnika i Zamościa.

Najbardziej liczną bo 17-osobową reprezentację w trzydnickich przesłuchaniach będą mieć artyści urodzeni w latach 2008 - 2006. Tylko o dwóch uczestników mniej zapowiedziało udział w rywalizacji o nominacje w najmłodszej kategorii wiekowej, urodzonych w latach 2012 - 2009, zaś w najstarszej grupie wykonawców zgłosiła się tylko jedna osoba.

Wszyscy będą prezentować utwory z płyt, wydanych po dotychczasowych edycjach konkursu.

Najlepsi wezmą udział w etapie regionalnym, który odbędzie się między 28 maja a 17 czerwca. Finał jest planowany na drugą połowę września, a laureat Grand Prix i jego instruktor w nagrodę pojadą na wycieczkę do Eurodisneylandu pod Paryżem.

Uczestników trzydnickich eliminacji będą oceniać - pedagog Renata Góreczna z Chóru Canticum Canticorum, Andrzej Sar z Wojewódzkiego Ośrodka Kultury w Lublinie i Andrzej Gotner ze Starostwa Powiatowego w Kraśniku.

Głównymi organizatorami konkursu "Wygraj Sukces" są Tarnobrzeski Dom Kultury i Studio "Pro Media" w Tarnobrzegu, a współorganizatorami kilkadziesiąt gminnych ośrodków w całym kraju, w tym Gminny Ośrodek Kultury w Trzydniku Dużym.
 
Powrót
Program CZYSTE POWIETRZE

Plakat informacyjny o Gminnym Punkcie Konsultacyjno-Informacyjnym Programu Czyste Powietrze, z herbem Polski i logotypami ministerstw, wraz z danymi kontaktowymi i logotypem WFOS.
GAZETA TRZYDNICKA
Gazeta Trzydnicka

Za pośrednictwem Gazety Trzydnickiej przekazujemy Państwu istotne informacje, promujemy lokalne środowisko i przybliżamy historię Małej Ojczyzny.

ANKIETA OZE

Ankieta OZE
PROJEKTY UNIJNE
Projekty Unijne

Projekty zrealizowane w Gminie: