r. Imieniny

ODPADY KOMUNALNE

Grafika śmietniki
STRATEGIA

Stretegia
Kultura

Świąteczna integracja w Woli Trzydnickiej
26-04-2019

Świąteczna integracja w Woli Trzydnickiej

Występy artystyczne dzieci, młodzieży i dorosłych zespołów ludowych, modlitwa ze święcenie pokarmów oraz podsumowanie świątecznego konkursu plastycznego wypełniły program Wielkanocnych Spotkań w gminie Trzydnik Duży. Tegoroczne odbyły się w czwartek 25 kwietnia, a ich gospodarzem była Wola Trzydnicka.

Takie wielkanocne spotkania integracyjne są organizowane przez miejscowy ośrodek kultury od wielu lat, co roku w innej miejscowości. Tym razem mieszkańcy zebrali się w remizie OSP w Woli Trzydnickiej, a w świąteczną atmosferę gości wprowadziły występy artystyczne dzieci z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Woli Trzydnickiej i GOK w Trzydniku Dużym.

Kulminacyjnym punktem spotkania była wspólna modlitwa i poświęcenie przez proboszcza parafii w Rzeczycy Ziemiańskiej księdza Jana Wilka pokarmów, które znalazły się na wielkanocnym stole.

Smakując świąteczne potrawy goście oglądali występy lokalnych artystów z kół gospodyń w Rzeczycy Księżej, Węglina i Łychowa Gościeradowskiego, Klubu Nowoczesnych Kobiet z Olbięcina i Kapeli Ludowej z Trzydnika Dużego. Spotkaniu towarzyszyło podsumowanie dorocznego Konkursu Wielkanocnej Plastyki Obrzędowej.

Miejscowy ośrodek kultury organizuje ten konkurs już od ponad 25 lat, a w tegorocznym jury oceniło ponad 60 prac, w tym 38 pisanek, 23 palmy i 2 pająki, wykonane przez KGW oraz dzieci i młodzież szkolną. Uczniowie odbiorą nagrody w swoich szkołach, natomiast dorośli autorzy otrzymali je podczas czwartkowego spotkania z rąk wójta Krzysztofa Serafina.

Najciekawsze prace były prezentowane w remizie w Woli Trzydnickiej, a po uroczystości wróciły do ośrodka kultury w Trzydniku Dużym, gdzie można je oglądać do 24 maja.

Wśród gości tegorocznych Wielkanocnych Spotkań w Woli Trzydnickiej byli: starosta kraśnicki Andrzej Rolla,wiceprzewodniczący Rady Powiatu Kraśnickiego Henryk Flis i radna Bożena Wilkołek, prezes Lokalnej Grupy Działania Ziemi Kraśnickiej Wioletta Wilkos, przedstawiciele gminnych władz i jednostek samorządowych, instytucji powiatowych i kół gospodyń wiejskich.

Organizatorzy dziękują za wsparcie lokalnym firmom, sklepom, radnym, osobom prywatnym i strażakom, a uczniom i nauczycielom ZSP w Woli Trzydnickiej z dyrektor Elżbietą Kosikowską za przygotowanie ciekawych dekoracji i występów artystycznych.

Źródło: https://ias24.eu/aktualnosci,trzydnik-duzy-swiateczna-integracja-w-woli-trzydnickiej-foto,21288,1.html

Powrót
Program CZYSTE POWIETRZE

Plakat informacyjny o Gminnym Punkcie Konsultacyjno-Informacyjnym Programu Czyste Powietrze, z herbem Polski i logotypami ministerstw, wraz z danymi kontaktowymi i logotypem WFOS.
GAZETA TRZYDNICKA
Gazeta Trzydnicka

Za pośrednictwem Gazety Trzydnickiej przekazujemy Państwu istotne informacje, promujemy lokalne środowisko i przybliżamy historię Małej Ojczyzny.

ANKIETA OZE

Ankieta OZE
PROJEKTY UNIJNE
Projekty Unijne

Projekty zrealizowane w Gminie: