r. Imieniny

ODPADY KOMUNALNE

Grafika śmietniki
STRATEGIA

Stretegia
Kultura

 Zaproszenie do "Akademii malarstwa"
08-04-2019

Zaproszenie do "Akademii malarstwa"

Będą warsztaty malarstwa z profesjonalnym artystą, zakończone wystawą prac wykonanych podczas zajęć oraz wycieczki edukacyjne m.in. do galerii w Kazimierzu Dolnym. Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju i Promocji Ziemi Trzydnickiej zaprasza uzdolnionych artystycznie mieszkańców gminy Trzydnik Duży do Akademii "Malarstwa".

Z propozycji, przygotowanych dzięki wsparciu Unii Europejskiej, może skorzystać grupa 40 osób z tak zwanych grup defaworyzowanych, czyli osoby bezrobotne w wieku do 34 lat, kobiety samotnie wychowujące dzieci oraz seniorzy. "Akademia malarstwa" ma być dla nich nie tylko atrakcyjną formą spędzenia czasu, ale także okazją do rozwinięcia artystycznych pasji, które w przyszłości mogą stać się alternatywnym źródłem zarobkowania.

Trzydniowe zajęcia z profesjonalnym malarzem poprzedzi rekonesans po Ziemi Kraśnickiej, którego celem, oprócz zwiedzania, będzie wykonanie zdjęć krajobrazów, potrzebnych do pracy podczas warsztatów. Członkowie akademii odwiedzą również wystawę malarstwa w wybranej galerii w Kazimierzu Dolnym, a zdobyte podczas wyjazdów doświadczenia wykorzystają na zajęciach, które będą się odbywać w Gminnym Ośrodku Kultury w Trzydniku Dużym. Ostatnim elementem projektu będzie wernisaż, w którym mogą wziąć udział nie tylko uczestnicy warsztatów, ale również inni mieszkańcy gmin, należących do Lokalnej Grupy Działania Ziemi Kraśnickiej.

To właśnie LGD przyznała dotację na realizację tych pomysłów z unijnego Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich, dzięki czemu udział w projekcie jest bezpłatny.

Warsztaty i wycieczki są planowane na połowę maja, ale zapisy chętnych już się rozpoczęły. Liczba miejsc jest ograniczona, dlatego autorzy pomysłu sugerują, by zainteresowani podejmowali decyzje jak najszybciej, ponieważ liczy się kolejność zgłoszeń.

Szczegółowe informacje w tej sprawie można uzyskać osobiście w GOK w Trzydniku Dużym albo telefonicznie pod numerem: 15 873 18 26.

Zaproszenie do

Źródło: https://ias24.eu/aktualnosci,trzydnik-duzy-zaproszenie-do-akademii-malarstwa,21187.html?p=1

Powrót
Program CZYSTE POWIETRZE

Plakat informacyjny o Gminnym Punkcie Konsultacyjno-Informacyjnym Programu Czyste Powietrze, z herbem Polski i logotypami ministerstw, wraz z danymi kontaktowymi i logotypem WFOS.
GAZETA TRZYDNICKA
Gazeta Trzydnicka

Za pośrednictwem Gazety Trzydnickiej przekazujemy Państwu istotne informacje, promujemy lokalne środowisko i przybliżamy historię Małej Ojczyzny.

ANKIETA OZE

Ankieta OZE
PROJEKTY UNIJNE
Projekty Unijne

Projekty zrealizowane w Gminie: