r. Imieniny

ODPADY KOMUNALNE

Grafika śmietniki
STRATEGIA

Stretegia
Kultura

GOK czeka na młodych recytatorów
18-03-2019

GOK czeka na młodych recytatorów

Uczniowie z gminy Trzydnik Duży mogą już się przygotowywać do pierwszego etapu zmagań w tegorocznych konkursach recytatorskich. Ci z klas I - VI mogą wystartować w Małym Konkursie Recytatorskim, a ich starsi koledzy - w Ogólnopolskim Konkursie Recytatorskim "Przebudzeni do życia". Rywalizacja o nominacje do turniejów powiatowych odbędzie się pod koniec marca i w kwietniu, ale listy uczestników są już otwarte.

W "małym konkursie" mogą wziąć udział uczniowie szkół podstawowych, którzy będą oceniani w dwóch kategoriach wiekowych - klas I - III i IV - VI. Każdy z uczestników ma przygotować jeden wiersz lub fragment prozy, nieprezentowany w innych konkursach.

"Przebudzeni do życia" to z kolei propozycja dla uczniów klas siódmych i ósmych podstawówek oraz trzecich klas gimnazjów. Ich zadaniem jest przygotowanie dwóch utworów - wiersza i fragmentu prozy, których prezentacja nie powinna zająć więcej niż 10 minut.

Karty zgłoszeniowe i regulaminy obydwu konkursów można pobrać z profilu Gminnego Ośrodka Kultury w Trzydniku Dużym na Facebook'u albo strony internetowej głównego organizatora, którym jest Wojewódzki Ośrodek Kultury w Lublinie.

Zgłoszenia uczestników eliminacji gminnych "Przebudzonych do życia" są przyjmowane do 26 marca, przesłuchania odbędą się trzy dni później, zaś mali recytatorzy powalczą o nominacje 30 kwietnia.

Źródło: https://ias24.eu/aktualnosci,trzydnik-duzy-gok-czeka-na-mlodych-recytatorow,21071.html?p=1

Powrót
Program CZYSTE POWIETRZE

Plakat informacyjny o Gminnym Punkcie Konsultacyjno-Informacyjnym Programu Czyste Powietrze, z herbem Polski i logotypami ministerstw, wraz z danymi kontaktowymi i logotypem WFOS.
GAZETA TRZYDNICKA
Gazeta Trzydnicka

Za pośrednictwem Gazety Trzydnickiej przekazujemy Państwu istotne informacje, promujemy lokalne środowisko i przybliżamy historię Małej Ojczyzny.

ANKIETA OZE

Ankieta OZE
PROJEKTY UNIJNE
Projekty Unijne

Projekty zrealizowane w Gminie: