Wielkanocne warsztaty i wystawa Lidii Tryki | Gmina Trzydnik Duży

r. Imieniny

MULTIMEDIALNY PRZEWODNIK PO GMINIE
Multimedialny przewodnik po Gminie
STRATEGIA
Stretegia
Kultura

12-03-2019

Wielkanocne warsztaty i wystawa Lidii Tryki

Starsi mieszkańcy gminy Trzydnik Duży spotkali się w poniedziałek 11 marca w miejscowym ośrodku kultury na warsztatach wykonywania wielkanocnych ozdób. Zajęcia poprowadziła animatorka kultury Lidia Tryka z Woli Trzydnickiej, która część swoich zbiorów zaprezentowała na wystawie.

Wśród uczestników byli członkowie założonego niedawno Klubu Seniora "radość życia", którym opiekuje się Lidia Tryka. Prowadząca zarażała słuchaczy swoją pasją zdobienia różnych przedmiotów techniką decoupage'u. Polega ona na naklejeniu wzoru z papieru i pokryciu go wieloma warstwami lakieru tak, by wyglądał jak namalowany. Lidia Tryka zachęcała uczestników warsztatu to korzystania z tej mody m.in. przy wykonywaniu pisanek. Powstałe w ten sposób kolorowe, wielkanocne jajka będą teraz zdobić świąteczne stoły i domy.

Jeszcze przed świętami są planowane kolejne takie zajęcia dla seniorów, które również poprowadzi Lidia Tryka.

Technika decoupage'u jest jej ulubioną metodą pracy, którą artystka wykorzystuje do zdobienia nie tylko pisanek, ale także uprawia inne formy, o czym można się przekonać zwiedzając jej wystawę. Są na niej zarówno wielkanocne stroiki, zajączki czy inne świąteczne ozdoby, jak i szkatułki, kompozycje kwiatowe czy obrazy.

Ekspozycja w Gminnym Ośrodku Kultury w Trzydniku Dużym będzie czynna przez miesiąc.

Źródło: https://ias24.eu/aktualnosci,trzydnik-duzy-wielkanocne-warsztaty-i-wystawa-lidii-tryki-foto,21040.html

Powrót
ODPADY KOMUNALNE
Odpady komunalne
GAZETA TRZYDNICKA
Gazeta Trzydnicka

Za pośrednictwem Gazety Trzydnickiej przekazujemy Państwu istotne informacje, promujemy lokalne środowisko i przybliżamy historię Małej Ojczyzny.

ANKIETA OZE
Ankieta OZE
PROJEKTY UNIJNE
Projekty Unijne

Projekty zrealizowane w Gminie: