r. Imieniny

ODPADY KOMUNALNE

Grafika śmietniki
STRATEGIA

Stretegia
Kultura

Twórcze obchody kobiecego święta
08-03-2019

Twórcze obchody kobiecego święta

Dzień Kobiet w gminie Trzydnik Duży od prawie 30 lat jest obchodzony podczas Twórczych Spotkań Kół Gospodyń Wiejskich. W tym roku takie obchody odbyły się w przeddzień kobiecego święta, czyli w czwartek 7 marca w miejscowym ośrodku kultury.

Zgodnie z tradycją była to okazja nie tylko do złożenia paniom życzeń i gratulacji, ale także podsumowania ostatniego roku działalności KGW oraz podziękowań od przedstawicieli władz samorządowych. Wręczali je m.in. starosta kraśnicki Krzysztof Staruch i wójt gminy Trzydnik Duży Krzysztof Serafin.

Podczas imprezy wystąpiły lokalne zespoły śpiewacze, wokaliści, satyrycy i miejscowa kapela ludowa. Publiczność, zgromadzona w ośrodku kultury mogła podziwiać zdolności wokalne młodych solistek: Dominiki Partyki, Angeliki Turowicz, Magdaleny Miśkiewicz i Edyty Świderek, zespołów kół gospodyń z Węglina, Trzydnika Dużego, Woli Trzydnickiej oraz Klubu Nowoczesnych Kobiet z Olbięcina. W programie znalazły się również występy kabaretowe KGW z Łychowa i z Rzeczycy Księżej, monolog "Pietroszczanek" z Woli Trzydnickiej i koncert Kapeli Ludowej z Trzydnika Dużego.

Prezentacjom towarzyszyła wystawa rysunków i szkiców, w tym postaci kobiet i pejzaży wykonanych przez ucznia klasy VII Zespołu Publicznych Placówek Oświatowych w Rzeczycy Ziemiańskiej Bartłomieja Rowki, którą można oglądać w GOK w Trzydniku Dużym przez najbliższe dwa miesiące.

Uczestnicy czwartkowego święta wzięły również udział w pokazie makijażu w wykonaniu Blanki Bijak, odwiedzały stoiska firm kosmetycznych oraz korzystały z bezpłatnych konsultacji dietetycznych.

Oprócz starosty kraśnickiego i wójta gminy Trzydnik Duży wśród gości byli: prezes Lokalnej Grupy Działania Ziemi Kraśnickiej Wioletta Wilkos, kierownik Wydziału Promocji Starostwa Powiatowego w Kraśniku Katarzyna Michalczewska, radna powiatowa Bożena Wilkołek, radni gminy Trzydnik Duży - Dariusz Szmit i Ryszard Dolecki, kierownik miejscowego ośrodka pomocy społecznej Beata Piątek i Ewa Miśkiewicz z Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Antyalkoholowych.

Żródło: http://ias24.eu/aktualnosci,trzydnik-duzy-tworcze-obchody-kobiecego-swieta-foto,21020.html

Powrót
Program CZYSTE POWIETRZE

Plakat informacyjny o Gminnym Punkcie Konsultacyjno-Informacyjnym Programu Czyste Powietrze, z herbem Polski i logotypami ministerstw, wraz z danymi kontaktowymi i logotypem WFOS.
GAZETA TRZYDNICKA
Gazeta Trzydnicka

Za pośrednictwem Gazety Trzydnickiej przekazujemy Państwu istotne informacje, promujemy lokalne środowisko i przybliżamy historię Małej Ojczyzny.

ANKIETA OZE

Ankieta OZE
PROJEKTY UNIJNE
Projekty Unijne

Projekty zrealizowane w Gminie: