r. Imieniny

ODPADY KOMUNALNE

Grafika śmietniki
STRATEGIA

Stretegia
Kultura

11 listopada Zespół Szkolno-Przedszkolny świętował 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości
28-11-2018

11 listopada Zespół Szkolno-Przedszkolny świętował 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości

Uroczystość rozpoczęła się o godzinie 1300 w Domu Strażaka w Olbięcinie. Po odśpiewaniu hymnu państwowego dyrektor szkoły Pani K. Maciąg powitała wszystkich zebranych gości.
 Następnie uczniowie klasy V „b” w ciekawej inscenizacji przedstawili losy narodu polskiego: kolejne rozbiory, zrywy niepodległościowe, wybuch I wojny światowej i nadzieje Polaków na odzyskanie wolności, wreszcie powrót na mapę Europy jako niepodległy suwerenny kraj. Nie zapomniano o wielkich polskich poetach, którzy krzepili polskie serca i umysły. Zabrzmiały również patriotyczne pieśni, które nasi przodkowie śpiewali w trudnych chwilach niewoli i walki o odrodzenie ojczyzny.
 
Podczas uroczystości podsumowane zostały również konkursy dotyczące święta, a zwycięzcy otrzymali nagrody. Odbyły się konkursy: „Orzeł biały – nasza duma” dla klas 1 – 3 i przedszkola, „Droga do niepodległości” dla klas 5 – 8, pieśni patriotycznej dla klas 1 – 8, „Sławny Polak” i konkurs literacki dla klas 4 – 8.
 
Uroczystość uświetnili swoją obecnością Klub Nowoczesnych Kobiet działający w Olbięcinie oraz Młodzieżowa Orkiestra Dęta działająca przy ZSP w Olbięcinie.
 
09.11 nasza placówka wzięła udział w uroczystości poświęconej odzyskaniu przez Polskę niepodległości. Dzieci z przedszkola, uczniowie i pracownicy spotkali się na boisku szkolnym, by o godzinie 1111 odśpiewać hymn państwowy.  Potem trzymając nad głowami biało-czerwone kartki utworzono flagę Polski i wykonano zdjęcie flat lay. Następnie wszyscy zebrali się w miejscu, w którym zostały posadzone 2 drzewa: dąb czerwony i platan. W uroczystym sadzeniu brali udział przedstawiciele poszczególnych klas i pracownicy.
Powrót
Program CZYSTE POWIETRZE

Plakat informacyjny o Gminnym Punkcie Konsultacyjno-Informacyjnym Programu Czyste Powietrze, z herbem Polski i logotypami ministerstw, wraz z danymi kontaktowymi i logotypem WFOS.
GAZETA TRZYDNICKA
Gazeta Trzydnicka

Za pośrednictwem Gazety Trzydnickiej przekazujemy Państwu istotne informacje, promujemy lokalne środowisko i przybliżamy historię Małej Ojczyzny.

ANKIETA OZE

Ankieta OZE
PROJEKTY UNIJNE
Projekty Unijne

Projekty zrealizowane w Gminie: