r. Imieniny

ODPADY KOMUNALNE

Grafika śmietniki
STRATEGIA

Stretegia
Kultura

IAS 24:  Zatańczmy jak za dawnych lat
17-09-2015

IAS 24: Zatańczmy jak za dawnych lat

Młodzi mieszkańcy Woli Trzydnickiej w gminie Trzydnik Duży chcą wrócić do tradycji wiejskich potańcówek. Pierwsza taka impreza odbędzie się w najbliższą niedzielę 20 września w remizie miejscowej OSP.

Angelika Stasiak z grupy pod nazwą "Ekipa z remizy", która jest pomysłodawcą zabawy podkreśla, że data nie jest przypadkowa, ponieważ tego dnia w parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Woli Trzydnickiej odbędzie się odpust, a dawne potańcówki były związane z takimi uroczystościami. - Nasza potańcówka rozpocznie się o 17.00, a do tańca będzie przygrywać Kapela Ludowa z Trzydnika Dużego. Podobnie jak w przypadku innych spotkań, również niedzielna impreza będzie mieć charakter integracyjny i wielopokoleniowy. To jak dawniej tańczyło się oberka, polkę czy kujawiaka, pokażą panie z kół gospodyń wiejskich. Natomiast młodzież zaprosi do zabawy przy współczesnych tańcach, takich jak belgijka, chocolate i swing w uliczce - mówi Informacyjnej Agencji Samorządowej Angelika Stasiak. 

Niedzielna impreza to kolejne przedsięwzięcie, realizowane przez "Ekipę z remizy" w ramach projektu "Spotkania pokoleń". W lipcu odbyły się warsztaty kulinarne, podczas których członkinie KGW razem z młodzieżą przygotowywały, m.in.: pierogi, bigos, pazibrodę, czyli kapustę z grochem i ziemniakami, placki fajerczoki oraz ciastka z orzechami i z miodem. Do wspólnej konsumpcji tych smakołyków organizatorzy zaprosili uczestników Międzypokoleniowego Festynu Rodzinnego. 

W planach są jeszcze październikowe warsztaty, podczas których młodzież będzie uczyć starszych obsługi komputera i zasad korzystania z internetu oraz gra terenowa, będącą podsumowaniem wszystkich działań. 

"Spotkania pokoleń" są finansowane za pieniądze z programu "Średni Obywatel - Duża Sprawa", koordynowanego przez Stowarzyszenie Inicjatyw Trawnickich.

 

Źródło IAS 24

Powrót
Program CZYSTE POWIETRZE

Plakat informacyjny o Gminnym Punkcie Konsultacyjno-Informacyjnym Programu Czyste Powietrze, z herbem Polski i logotypami ministerstw, wraz z danymi kontaktowymi i logotypem WFOS.
GAZETA TRZYDNICKA
Gazeta Trzydnicka

Za pośrednictwem Gazety Trzydnickiej przekazujemy Państwu istotne informacje, promujemy lokalne środowisko i przybliżamy historię Małej Ojczyzny.

ANKIETA OZE

Ankieta OZE
PROJEKTY UNIJNE
Projekty Unijne

Projekty zrealizowane w Gminie: