r. Imieniny

MULTIMEDIALNY PRZEWODNIK PO GMINIE
Multimedialny przewodnik po Gminie
STRATEGIA
Stretegia
Kultura

IAS 24: Poplenerowa wystawa malarzy
13-08-2015

IAS 24: Poplenerowa wystawa malarzy

Gmina Trzydnik Duży w powiecie kraśnickim gości w tym roku uczestników Ogólnopolskiego Pleneru Malarskiego. Artyści tworzą od 3 sierpnia, a efekty swojej pracy pokażą w najbliższą niedzielę na poplenerowej wystawie. Jej otwarcie odbędzie się 16 sierpnia o 17.00 w miejscowym ośrodku kultury.
W organizowanym po raz 28 plenerze bierze udział 16 artystów z Pionek, Wrocławia, Sanoka, Chełmna, Poniatowej, Kraśnika, Płocka, Warszawy, Puław i Krakowa. To Maria Rowdo-Bykowska, Małgorzata Wróblewska, Miłosz Horodyski, Halina Piórczyńska, Beata Ciastek, Teresa Przypis, Małgorzata Karwowska, Anna Miarczyńska, Teresa Przydatek, Sylwia Lis-Persona, Magdalena Stano, Jadwiga Maj, Zdzisław Twardowski, Małgorzata Roczeń, Zofia Samusik-Zaremba i Grażyna Pachocka. 
Komisarzem pleneru jest Jadwiga Maj, malarka przez wiele lat związana z Kraśnikiem, a obecnie mieszkająca i tworząca w Chełmnie. 
Oprócz pracy, malarze mają również okazję do poznawania okolicy. Organizatorzy spotkania z Gminnego Ośrodka Kultury w Trzydniku Dużym i Starostwa Powiatowego w Kraśniku zorganizowali dla artystów dwie wycieczki - po gminie Trzydnik Duży i Kazimierzu Dolnym. Nad Wisłą uczestnicy pleneru spotkali się z kazimierskimi malarzami i byli w ich autorskich galeriach, w których obejrzeli, m.in. wystawy prezentowane podczas tegorocznego Festiwalu Filmu i Sztuki "Dwa Brzegi".
 
Powrót
ODPADY KOMUNALNE
Odpady komunalne
GAZETA TRZYDNICKA
Gazeta Trzydnicka

Za pośrednictwem Gazety Trzydnickiej przekazujemy Państwu istotne informacje, promujemy lokalne środowisko i przybliżamy historię Małej Ojczyzny.

ANKIETA OZE
Ankieta OZE
PROJEKTY UNIJNE
Projekty Unijne

Projekty zrealizowane w Gminie: