r. Imieniny

ODPADY KOMUNALNE

Grafika śmietniki
STRATEGIA

Stretegia
Kultura

 Czym skorupka za młodu....
26-10-2018

Czym skorupka za młodu....

Patriotyzmu trzeba uczyć od najmłodszych lat. Wychodząc z takiego założenia, w czwartek 25 października, nauczyciele zabrali najmłodszych mieszkańców gminy Trzydnik Duży w odwiedziny do miejscowego ośrodka kultury i Pracowni Orange, gdzie dzieci poznawały symbole narodowe, regionalne stroje i instrumenty, a także obejrzały patriotyczny film i wysłuchały koncertu jednego z lokalnych zespołów śpiewaczych.
Oglądając film pod tytułem "Polak Mały", udostępniony przez Instytut Pamięci Narodowej, grupa przedszkolaków z Woli Trzydnickiej i ich starszych kolegów z klasy trzeciej, dowiedziała się na przykład jak wygląda godło Polski, co symbolizują biel i czerwień oraz dlaczego Mazurek Dąbrowskiego jest wyjątkową pieśnią.
 
 
Dzieci wzięły również udział w konkursie patriotycznych kolorowanek, w którym nagrodami dla wszystkich uczestników były babeczki w narodowych barwach.
 
 
Poza tym instruktorzy ośrodka kultury pokazali przedszkolakom jak wyglądają kontrabas i akordeon, a program wizyty dopełniła prezentacja strojów ludowych i występ pań z Koła Gospodyń Wiejskich z Trzydnika Dużego.
 
 
Wizyta prawie 50-osobowej grupy z Woli Trzydnickiej została zorganizowana w ramach obchodów 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.
 
Powrót
Program CZYSTE POWIETRZE

Plakat informacyjny o Gminnym Punkcie Konsultacyjno-Informacyjnym Programu Czyste Powietrze, z herbem Polski i logotypami ministerstw, wraz z danymi kontaktowymi i logotypem WFOS.
GAZETA TRZYDNICKA
Gazeta Trzydnicka

Za pośrednictwem Gazety Trzydnickiej przekazujemy Państwu istotne informacje, promujemy lokalne środowisko i przybliżamy historię Małej Ojczyzny.

ANKIETA OZE

Ankieta OZE
PROJEKTY UNIJNE
Projekty Unijne

Projekty zrealizowane w Gminie: