r. Imieniny

ODPADY KOMUNALNE

Grafika śmietniki
STRATEGIA

Stretegia
Kultura

KGW Wola Trzydnicka ma się czym chwalić
08-10-2018

KGW Wola Trzydnicka ma się czym chwalić

Trwa dobra passa artystek z Koła Gospodyń Wiejskich w Woli Trzydnickiej. W tym tygodniu KGW z powodzeniem wystartowało w Powiatowym Przeglądzie Twórczości Osób Starszych i Niepełnosprawnych w Urzędowie, a w następną niedzielę kilka pań pojedzie na wieczorek poetycki do Sandomierza.
W przeglądzie powiatowym z udziałem ponad 20 zespołów, chórów i solistów, który Kraśnickie Stowarzyszenie "Senior na czasie" i Starostwo Powiatowe w Kraśniku zorganizowali w Urzędowie, KGW z Woli Trzydnickiej zdobyło pierwszą nagrodę za autorski kabaret "Wieści gminne".
 
Z kolei 14 października przewodnicząca koła i poetka Maria Magdziak wraz z koleżankami będą reprezentować Gminę Trzydnik Duży w wieczorku poetyckim "Wiersz... dobry na wszystko", który odbędzie się w Ośrodku Promocji i Aktywności Kulturalnej w Sandomierzu. Będzie to jednocześnie inauguracja projektu "Powróćmy z teatrem", realizowanego w ramach konkursu grantowego "Seniorzy w akcji".
 
 
Maria Magdziak zaprezentuje autorskie wiersze, a wśród wykonawców będzie inny uczestnik odbywającego się w Trzydniku Dużym "Przystanku Poezja" - Maksymilian Kowal z Borowa. Obydwoje otrzymali zaproszenie od współpracującej od lat z trzydnickim ośrodkiem kultury Angeliki Stasiak, która obecnie pracuje w OPiAK w Sandomierzu.
 
(fot. arch. GOK w Trzydniku Dużym)
 
Źródło: ias24.eu
Powrót
Program CZYSTE POWIETRZE

Plakat informacyjny o Gminnym Punkcie Konsultacyjno-Informacyjnym Programu Czyste Powietrze, z herbem Polski i logotypami ministerstw, wraz z danymi kontaktowymi i logotypem WFOS.
GAZETA TRZYDNICKA
Gazeta Trzydnicka

Za pośrednictwem Gazety Trzydnickiej przekazujemy Państwu istotne informacje, promujemy lokalne środowisko i przybliżamy historię Małej Ojczyzny.

ANKIETA OZE

Ankieta OZE
PROJEKTY UNIJNE
Projekty Unijne

Projekty zrealizowane w Gminie: