r. Imieniny

ODPADY KOMUNALNE

Grafika śmietniki
STRATEGIA

Stretegia
Kultura

Rowerowe pożegnanie lata
24-09-2018

Rowerowe pożegnanie lata

Typowo jesienna aura towarzyszyła uczestnikom rajdu rowerowego na pożegnanie lata, który w niedzielę 23 września odbył się w gminie Trzydnik Duży. Cykliści startowali z różnych miejsc, a zakończyli wyprawę przy miejscowym ośrodku kultury.
Miejsca startowe zostały wyznaczone przy siedmiu świetlicach wiejskich - w Rzeczycy Księżej, Rzeczycy Ziemiańskiej, Zielonce, Węglinie, Woli Trzydnickiej, Budkach i Olbięcinie, gdzie każdy otrzymywał specjalne karty. Były w nich wpisywane wyniki konkurencji lub quizów sportowych, przygotowane w poszczególnych świetlicach, a warunkiem ukończenia rajdu było zaliczenie zadań w co najmniej 5 placówkach.

- Wszyscy spełnili ten warunek, a na liście zadań, które mieli do wykonania były na przykład konkursy ze znajomości naszego hymnu, wydarzeń związanych z odzyskaniem niepodległości czy konkurencje sprawnościowe m.in. na stołach bilardowych - wylicza gminny koordynator sportu Robert Nowosad.
 
W nagrodę wszyscy uczestnicy eskapady odebrali liczniki, oświetlenie i inne gadżety rowerowe, a w związku z tym, że rajd był organizowany w ramach gminnych obchodów 100. rocznicy odzyskania niepodległości, każdy z cyklistów otrzymał także biało-czerwoną flagę do swojego jednośladu.

Przejazd przy niezbyt wysokiej temperaturze, ale też bez deszczu i z chwilami pojawiającym się słońcem, zakończył się ciepłą herbatą i słodkim poczęstunkiem.

Autorzy pomysłu zastanawiają się już nad kolejną, tym razem jesienną wyprawą, ale decyzji w tej sprawie jeszcze nie podjęli.
Powrót
Program CZYSTE POWIETRZE

Plakat informacyjny o Gminnym Punkcie Konsultacyjno-Informacyjnym Programu Czyste Powietrze, z herbem Polski i logotypami ministerstw, wraz z danymi kontaktowymi i logotypem WFOS.
GAZETA TRZYDNICKA
Gazeta Trzydnicka

Za pośrednictwem Gazety Trzydnickiej przekazujemy Państwu istotne informacje, promujemy lokalne środowisko i przybliżamy historię Małej Ojczyzny.

ANKIETA OZE

Ankieta OZE
PROJEKTY UNIJNE
Projekty Unijne

Projekty zrealizowane w Gminie: