r. Imieniny

ODPADY KOMUNALNE

Grafika śmietniki
STRATEGIA

Stretegia
Kultura

 "Rollmania" czeka
10-09-2018

"Rollmania" czeka

Jazda na rolkach jest dobra dla zdrowia, ale ma też wiele innych korzyści. Mieszkańcy gminy Trzydnik Duży, którzy chcieliby to sprawdzić, mogą skorzystać z oferty miejscowego ośrodka kultury. Placówka organizuje wyjazd na tor, który został niedawno otwarty w Lublinie, a do udziału w wyprawie zaprasza wszystkich chętnych.

Mogą to być zarówno osoby, które już posmakowały tej formy aktywności, jak i początkujące, które stawiają na rolkach pierwsze kroki. Wyjazd jest planowany na sobotę 29 września.

Zgłoszenia są przyjmowane osobiście w siedzibie Gminnego Ośrodka Kultury w Trzydniku Dużym, bądź telefonicznie pod numerem: 15 873 18 26. Koszt wyjazdu to 60 złotych, a oprócz "rollmanii" w Lublinie organizatorzy planują jeszcze inne atrakcje.

Specjaliści przekonują, że jazda na rolkach m.in. wzmacnia mięśnie nóg i pośladków, przyspiesza spalanie tkanki tłuszczowej, poprawia kondycję i zwiększa koordynację ruchową. Oprócz tego jest znakomitą formą relaksu i sposobem na aktywne spędzanie czasu z rodziną czy znajomymi. Żeby zacząć jeździć nie trzeba być wysportowanym, a rolki to propozycja dla osób w każdym wieku.

"Rollmania" w Lublinie to tor, który powstał na terenie zimowego lodowiska. Do tej pory po sezonie tafla była rozmrażana, a w jej miejscu działała Akademia Małego Szofera. Od połowy tego roku dzieci, które uczą się jazdy na małych, akumulatorowych quadach i samochodach zajmują tylko części terenu, a reszta jest przeznaczona dla rolkarzy.

Źródło: ias24.eu

Powrót
Program CZYSTE POWIETRZE

Plakat informacyjny o Gminnym Punkcie Konsultacyjno-Informacyjnym Programu Czyste Powietrze, z herbem Polski i logotypami ministerstw, wraz z danymi kontaktowymi i logotypem WFOS.
GAZETA TRZYDNICKA
Gazeta Trzydnicka

Za pośrednictwem Gazety Trzydnickiej przekazujemy Państwu istotne informacje, promujemy lokalne środowisko i przybliżamy historię Małej Ojczyzny.

ANKIETA OZE

Ankieta OZE
PROJEKTY UNIJNE
Projekty Unijne

Projekty zrealizowane w Gminie: