r. Imieniny

ODPADY KOMUNALNE

Grafika śmietniki
STRATEGIA

Stretegia
Kultura

Gminne laury na dożynkach powiatowych
04-09-2018

Gminne laury na dożynkach powiatowych

Z dwiema nagrodami za trzecie miejsca wróciły z tegorocznych Dożynek Powiatu Kraśnickiego delegacje Gminy Trzydnik Duży. Podczas święta plonów, które odbyło się w niedzielę 2 września w Szastarce, trzydnicka reprezentacja została doceniona w konkursie wieńców i na najładniejsze stoisko promocyjne.

Na trzecią nagrodę w konkursie wieńców tradycyjnych zasłużyło zdaniem jurorów sołectwo Rzeczyca Księża. Natomiast w drugiej rywalizacji uznanie oceniających zdobyło stoisko z potrawami i trunkami regionalnymi, przygotowane wspólnie przez członków grup wieńcowych i pracowników trzydnickiego ośrodka kultury, które zostało sklasyfikowane na trzeciej pozycji razem z propozycją gospodarzy z gminy Szastarka.

Oprócz Rzeczycy Księżej i ośrodka kultury, Gminę Trzydnik Duży na dożynkach powiatowych reprezentował jeszcze wieniec, wykonany przez Koło Gospodyń Wiejskich z Węglina.

Poza ofertą kulinarną goście niedzielnych dożynek na stoisku promocyjnym mogli bliżej poznać rękodzieło Haliny Drzewiej-Sosnówki, a także obejrzeć m.in.: książkę "Zarys Historii Gminy Trzydnik Duży" autorstwa Leszka Zugaja, foldery z okazji 60-lecia KGW w Rzeczycy Księżej i 80-lecia KGW w Rzeczycy Ziemiańskiej oraz wystawę fotograficzną, prezentującą działalność ośrodka kultury, w tym "Pracowni Orange" i pomysłów realizowanych w ramach "Akcji Senior".

 

Źródło: ias24.eu

Powrót
Program CZYSTE POWIETRZE

Plakat informacyjny o Gminnym Punkcie Konsultacyjno-Informacyjnym Programu Czyste Powietrze, z herbem Polski i logotypami ministerstw, wraz z danymi kontaktowymi i logotypem WFOS.
GAZETA TRZYDNICKA
Gazeta Trzydnicka

Za pośrednictwem Gazety Trzydnickiej przekazujemy Państwu istotne informacje, promujemy lokalne środowisko i przybliżamy historię Małej Ojczyzny.

ANKIETA OZE

Ankieta OZE
PROJEKTY UNIJNE
Projekty Unijne

Projekty zrealizowane w Gminie: