r. Imieniny

ODPADY KOMUNALNE

Grafika śmietniki
STRATEGIA

Stretegia
Kultura

Dania z dawnej kuchni odtworzone
03-07-2018

Dania z dawnej kuchni odtworzone

Pieróg tartaczany, pazibroda i jabłczanka z ziemniakami - to tylko wybrane dania, które młodzi mieszkańcy gminy Trzydnik Duży przygotowali na warsztatach pod hasłem „e-Kuchnia” zorganizowanych przez miejscową Pracownię Orange. Swoją pracę udokumentowali na zdjęciach i filmach, które można obejrzeć w internecie.
W zajęciach wzięła udział 12-osobowa grupa młodych kucharzy, która pracowała pod kierunkiem przedstawicieli Fundacji Piąte Medium, a w roli konsultantek wystąpiły członkinie Koła Gospodyń Wiejskich w Trzydniku Dużym. Doświadczone gospodynie nadzorowały także przyrządzanie rosołu z domowymi kluseczkami, barszczyku z botwinki, kaszy gryczanej z sosem i kilku innych potraw. Wszystkie gościły kiedyś na stołach u mieszkańców trzydnickich wsi, przepisy na nie były przekazywane z pokolenia na pokolenie, a teraz zostały spisane i... sprawdzone w praktyce.
 
Zgodność receptur z wykonaniem uczestników warsztatów nadzorowały - Stanisława Robak, Kazimiera Borowska i Maria Siembida, a relację filmową, zdjęciową i tekstową, łącznie z wszystkimi przepisami, można znaleźć w sieci pod adresem: przepisytrzydnik.blogspot.com
 
Źródło: ias24.eu
Powrót
Program CZYSTE POWIETRZE

Plakat informacyjny o Gminnym Punkcie Konsultacyjno-Informacyjnym Programu Czyste Powietrze, z herbem Polski i logotypami ministerstw, wraz z danymi kontaktowymi i logotypem WFOS.
GAZETA TRZYDNICKA
Gazeta Trzydnicka

Za pośrednictwem Gazety Trzydnickiej przekazujemy Państwu istotne informacje, promujemy lokalne środowisko i przybliżamy historię Małej Ojczyzny.

ANKIETA OZE

Ankieta OZE
PROJEKTY UNIJNE
Projekty Unijne

Projekty zrealizowane w Gminie: