r. Imieniny

ODPADY KOMUNALNE

Grafika śmietniki
STRATEGIA

Stretegia
Kultura

Zaproszenie do wielopokoleniowej e-kuchni
11-06-2018

Zaproszenie do wielopokoleniowej e-kuchni

Przygotowanie potraw na podstawie dawnych przepisów, sfotografowanie ich i opisanie, a na koniec umieszczenie na kulinarnym blogu. Takie cele stawiają sobie pomysłodawcy warsztatów "e-Kuchnia" z Pracowni Orange i Gminnego Ośrodka Kultury w Trzydniku Dużym, którzy nawiązali współpracę z Fundacją Piąte Medium.
Przedstawiciele tej fundacji poprowadzą warsztaty, które odbędą się pod koniec czerwca, a teraz trwają zapisy chętnych dzieci i młodzieży od 10 lat.
 
Ważnym elementem zajęć będzie ich wielopokoleniowy charakter, ponieważ swój wkład w powodzenie pomysłu będą mieć członkinie Koła Gospodyń Wiejskich w Trzydniku Dużym. To one będą razem z młodzieżą przyrządzać potrawy. - Udało nam się spisać siedem przepisów, przekazywanych z pokolenia na pokolenie. To na przykład pieróg tartaczny, kapuśniak zaprawiany, barszczyk z botwinki, pazibroda i jabcunka z ziemniakami. Liczymy na to, że wszystkie uda się przygotowanych podczas warsztatów - mówi Sławomir Nowak z GOK w Trzydniku Dużym.
 
Zajęcia rozpoczną się w poniedziałek 25 czerwca i będą się odbywać między 9.00 a 13.00 przez trzy dni.

Maksymalnie może w nich wziąć udział 15 osób, a zainteresowani tą propozycją mogą się zgłaszać osobiście do trzydnickiego ośrodka kultury albo zapisywać telefonicznie pod numerem: 15 873 18 26.
 
 
Źródło: ias24.eu
Powrót
Program CZYSTE POWIETRZE

Plakat informacyjny o Gminnym Punkcie Konsultacyjno-Informacyjnym Programu Czyste Powietrze, z herbem Polski i logotypami ministerstw, wraz z danymi kontaktowymi i logotypem WFOS.
GAZETA TRZYDNICKA
Gazeta Trzydnicka

Za pośrednictwem Gazety Trzydnickiej przekazujemy Państwu istotne informacje, promujemy lokalne środowisko i przybliżamy historię Małej Ojczyzny.

ANKIETA OZE

Ankieta OZE
PROJEKTY UNIJNE
Projekty Unijne

Projekty zrealizowane w Gminie: