r. Imieniny

ODPADY KOMUNALNE

Grafika śmietniki
STRATEGIA

Stretegia
Kultura

 Powiatowe święto na "Stacji poezja"
16-05-2018

Powiatowe święto na "Stacji poezja"

Trwają zapisy do udziału w tegorocznych Powiatowych Spotkaniach Poetów w Trzydniku Dużym. To impreza o prawie 20-letniej tradycji, która od ubiegłego roku odbywa się pod hasłem "Stacja poezja".
Wcześniej były to konkursy recytatorskie wiersza autorskiego, ale organizatorzy odstąpili od oceniania uczestników. W zamian zaoferowali im kameralne występy bez presji, związanej z rywalizacją, a to spowodowało, że poeci nie tylko swobodnie prezentowali swoje teksty, ale również opowiadali o swoich twórczych doświadczeniach i początkach pisania.

Wiek czy dorobek literacki nie mają znaczenia. Na "Stacji poezja" każdy sam czyta lub recytuje dwa napisane przez siebie wiersze o dowolnej tematyce, których nie prezentował w poprzednich edycjach poetyckich spotkań w Trzydniku Dużym.
Tegoroczne spotkanie odbędzie się w środę 30 maja, ale termin nadsyłania tekstów do Gminnego Ośrodka Kultury w Trzydniku Dużym upływa tydzień wcześniej.

Szczegółowe informacje w tej sprawie można uzyskać telefonicznie pod numerami: 15 873 18 26 w trzydnickim ośrodku kultury albo 81 826 17 92 w Starostwie Powiatowym w Kraśniku, które jest współorganizatorem imprezy.

Niezbędne formularze i pełny regulamin są dostępne na stronach: www.goktrzydnik.com.pl i www.powiatkrasnicki.pl.


(fot. arch. GOK w Trzydniku Dużym)
 
Powrót
Program CZYSTE POWIETRZE

Plakat informacyjny o Gminnym Punkcie Konsultacyjno-Informacyjnym Programu Czyste Powietrze, z herbem Polski i logotypami ministerstw, wraz z danymi kontaktowymi i logotypem WFOS.
GAZETA TRZYDNICKA
Gazeta Trzydnicka

Za pośrednictwem Gazety Trzydnickiej przekazujemy Państwu istotne informacje, promujemy lokalne środowisko i przybliżamy historię Małej Ojczyzny.

ANKIETA OZE

Ankieta OZE
PROJEKTY UNIJNE
Projekty Unijne

Projekty zrealizowane w Gminie: