r. Imieniny

ODPADY KOMUNALNE

Grafika śmietniki
STRATEGIA

Stretegia
Kultura

Eliminacje wokalistów
23-04-2018

Eliminacje wokalistów

Uzdolnieni wokalnie młodzi artyści z kilku powiatów przyjadą w środę 25 kwietnia do Trzydnika Dużego, by rywalizować o nominacje w Ogólnopolskim Konkursie "Wygraj sukces". Nagrodą główną dla laureata i jego instruktora jest wyjazd do Eurodisneylandu pod Paryżem.

Trzydnickie przesłuchania cieszą się niesłabnąca popularnością. W ubiegłym roku wystartowało w nich około 50 wykonawców, czyli kilkunastu więcej niż rok wcześniej, a lista tegorocznych uczestników zawiera prawie 60 pozycji. Najwięcej, bo 23 wokalistów, wystąpi w drugiej kategorii wiekowej urodzonych w latach 2005 - 2007. O nominacje do kolejnego etapu konkursu powalczy również 18 osób z roczników 2008 - 2012, 14 urodzonych w latach 2002 - 2004 i 4 z roczników 1999 - 2001. 

Wśród uczestników przesłuchań, które rozpoczną się o 10.00 w Gminnym Ośrodku Kultury w Trzydniku Dużym, będzie 8-osobowa reprezentacja gospodarzy. To: Dominika Partyka, Magdalena Miśkiewicz, Kamila Radwan, Edyta Świderek, Angelika Turowicz i Katarzyna Baran, prowadzone przez Sławomira Nowaka oraz Joanna Kot i Amelia Płecha, które rozwijają swoje zdolności artystyczne pod kierunkiem Ewy Soboty.

Oprócz gospodarzy w eliminacjach wystąpią młodzi wokaliści m.in. z Gościeradowa, Janowa Lubelskiego, Józefowa, Krasnegostawu, Lublina, Polichny, Poniatowej i Zamościa, 

Najlepsi awansują do etapu regionalnego, a finał odbędzie się we wrześniu w Tarnobrzegu, gdzie w 1996 roku narodził się pomysł konkursu. Jego autorem jest Jarosław Piątkowski - muzyk i właściciel studia nagrań, a współorganizatorami Tarnobrzeski Dom Kultury oraz kilkadziesiąt gminnych ośrodków w całym kraju, w tym GOK w Trzydniku Dużym.

 

źródło: IAS 24

Powrót
Program CZYSTE POWIETRZE

Plakat informacyjny o Gminnym Punkcie Konsultacyjno-Informacyjnym Programu Czyste Powietrze, z herbem Polski i logotypami ministerstw, wraz z danymi kontaktowymi i logotypem WFOS.
GAZETA TRZYDNICKA
Gazeta Trzydnicka

Za pośrednictwem Gazety Trzydnickiej przekazujemy Państwu istotne informacje, promujemy lokalne środowisko i przybliżamy historię Małej Ojczyzny.

ANKIETA OZE

Ankieta OZE
PROJEKTY UNIJNE
Projekty Unijne

Projekty zrealizowane w Gminie: