r. Imieniny

ODPADY KOMUNALNE

Grafika śmietniki
STRATEGIA

Stretegia
Kultura

 Początek drogi do Eurodisneylandu
16-04-2018

Początek drogi do Eurodisneylandu

Młodzi wokaliści, którzy chcą zaprezentować swoje zdolności szerszej publiczności i powalczyć o wyjazd do Eurodisneylandu pod Paryżem, mogą już się zapisywać na eliminacje w tegorocznej edycji ogólnopolskiego konkursu wokalnego "Wygraj Sukces".

Jednym ze współorganizatorów wstępnych eliminacji jest Gminny Ośrodek Kultury w Trzydniku Dużym, który zaprasza na przesłuchania 25 kwietnia. 

Każdy z uczestników ma przygotować po dwa polskie utwory. Jeden musi pochodzić z jednej z 23 płyt, które ukazały się po dotychczasowych edycjach konkursu. Wybór drugiej piosenki organizatorzy pozostawiają wokalistom.

Najlepsi uczestnicy eliminacji wstępnych awansują do etapu regionalnego, który odbędzie się między 18 maja a 7 czerwca. Natomiast finał jest planowany, nie jak w poprzednich latach na czerwiec, ale na koniec września w Tarnobrzegu, gdzie w 1996 roku narodził się pomysł konkursu. Laureat głównej nagrody i jego instruktor pojadą na wycieczkę do Eurodisneylandu pod Paryżem w wybranym przez siebie terminie.

 

Pomysłodawcą konkursu jest Jarosław Piątkowski - muzyk i właściciel studia nagrań, który postanowił zachęcić do śpiewania dzieci nawet z najmniejszych miejscowości. Stwierdził, że w konkursach piosenki występują one bardzo rzadko, ponieważ nie mają akompaniamentu lub podkładu muzycznego. Razem ze swoimi przyjaciółmi napisał więc kilka piosenek, które zostały wydane na kasetach. Ich oryginalność polegała na tym, że na jednej stronie nagrano piosenki z przykładowym wykonaniem solisty, a druga strona zawierała jedynie podkład muzyczny. Dzięki temu dzieci, dysponując tylko magnetofonem, mogły przygotować własne interpretacje wybranego utworu.

Głównym organizatorem konkursu "Wygraj Sukces" jest od początku, Tarnobrzeski Dom Kultury, a współorganizatorami kilkadziesiąt gminnych ośrodków w całym kraju, w tym GOK w Trzydniku Dużym oraz Studio "Pro Media".

 Źródło: IAS 24

Plakat

Powrót
Program CZYSTE POWIETRZE

Plakat informacyjny o Gminnym Punkcie Konsultacyjno-Informacyjnym Programu Czyste Powietrze, z herbem Polski i logotypami ministerstw, wraz z danymi kontaktowymi i logotypem WFOS.
GAZETA TRZYDNICKA
Gazeta Trzydnicka

Za pośrednictwem Gazety Trzydnickiej przekazujemy Państwu istotne informacje, promujemy lokalne środowisko i przybliżamy historię Małej Ojczyzny.

ANKIETA OZE

Ankieta OZE
PROJEKTY UNIJNE
Projekty Unijne

Projekty zrealizowane w Gminie: