r. Imieniny

ODPADY KOMUNALNE

Grafika śmietniki
STRATEGIA

Stretegia
Kultura

 Nagrody za wielkanocne prace plastyczne
11-04-2018

Nagrody za wielkanocne prace plastyczne

Gminny Ośrodek Kultury w Trzydniku Dużym podsumował tegoroczną edycję Konkursu Wielkanocnej Plastyki Obrzędowej. Młodym autorom ze szkół i przedszkoli jurorzy przyznali 24 nagrody, a dorośli uczestnicy konkursu odbiorą je pod koniec miesiąca podczas Wielkanocnych Spotkań w Rzeczycy Ziemiańskiej.

Uczestnicy tegorocznych zmagań plastycznych najchętniej wykonywali palmy i pisanki, ale w zestawie konkursowych propozycji znalazły się również kolorowe stroiki, wykonane z różnych materiałów. 

W kategorii dzieci i młodzież jury oceniło prawie 70 propozycji. Największą, bo 7-osobową reprezentację w gronie laureatów ma Zespół Publicznych Placówek Oświatowych w Woli Trzydnickiej. Są na tej liście: Filip Rak z klasy I, Zuzanna Szymańska i Karol Biernat z klasy III, Marta Pernal i Kinga Latawiec z klasy IV oraz piątoklasiści Anna Biszczak i Oliwia Gorczyca. 

 

Spośród autorów z ZPO w Olbięcinie główne nagrody zdobyli: Patrycja Ćwikła z klasy I, Tomasz Wieczorek, Małgorzata Pluder, Julia Skórka i Marcel Czuba z klasy IV i szóstoklasista Bartosz Ćwikła.

 

Na liście laureatów są również przedstawiciele Publicznej Szkoły Podstawowej w Łychowie - Paweł Teter z klasy I oraz Bartosz Topolski, Tomasz Szkutnik, Emilia Szot i Julia Szkutnik; Publicznego Przedszkola w Olbięcinie - "zerówkowicze" Szymon Ożóg i Julia Szymańska, Publicznego Przedszkola w Trzydniku Dużym - 5-latkowie Błażej Janiszewski i Wiktoria Jargieło oraz siódmoklasista Tomasz Sala i gimnazjalistka Zuzanna Sala z Rzeczycy Ziemiańskiej Kolonii. 

 

Wręczenie nagród dorosłych plastykom obędzie się w 26 kwietnia w Rzeczycy Ziemiańskiej, a najciekawsze prace wybrane spośród wszystkich propozycji zgłoszonych na tegoroczny konkurs można oglądać w GOK w Trzydniku Dużym do 5 maja. 

 

Źródło: IAS 24 

Powrót
Program CZYSTE POWIETRZE

Plakat informacyjny o Gminnym Punkcie Konsultacyjno-Informacyjnym Programu Czyste Powietrze, z herbem Polski i logotypami ministerstw, wraz z danymi kontaktowymi i logotypem WFOS.
GAZETA TRZYDNICKA
Gazeta Trzydnicka

Za pośrednictwem Gazety Trzydnickiej przekazujemy Państwu istotne informacje, promujemy lokalne środowisko i przybliżamy historię Małej Ojczyzny.

ANKIETA OZE

Ankieta OZE
PROJEKTY UNIJNE
Projekty Unijne

Projekty zrealizowane w Gminie: