r. Imieniny

ODPADY KOMUNALNE

Grafika śmietniki
STRATEGIA

Stretegia
Kultura

Nowy rok "Akcji Senior" rozpoczęty
01-02-2018

Nowy rok "Akcji Senior" rozpoczęty

Śpiewem, tańcem i zwiedzaniem „Pracowni Orange” rozpoczęli nowy rok „Akcji Senior” starsi mieszkańcy gminy Trzydnik Duży. Z propozycji udziału w noworoczno-karnawałowym spotkaniu, które odbyło się w czwartek 1 lutego w miejscowym ośrodku kultury, skorzystało około 30 osób.

Korzystając z kończącego się dzień później okresu Bożego Narodzenia seniorzy wysłuchali ostatniego koncertu kolęd. Wykonywały je solistki Edyta Świderek, Katarzyna Baran i Angelika Turowicz, które rozwijają swoje zdolności wokalne w Gminnym Ośrodku Kultury w Trzydniku Dużym pod kierunkiem Sławomira Nowaka. On sam towarzyszył gitarzyście i lokalnemu bardowi Leszkowi Sitarczykowi, który przeniósł uczestników w świat kolędy poetyckiej. Liryczną część spotkania uzupełniła prezentacja autorskich wierszy w wykonaniu Marii Magdziak z Woli Trzydnickiej.

Program czwartkowego spotkania dopełnił pokaz zorby, który poprowadziła grupa "Kameleon" z Zaklikowa i szybki kurs rock and roll'a z instruktorką GOK Alicją Pełką oraz prezentacja otwartej oficjalnie w poprzedni weekend - "Pracowni Orange". Odwiedzający GOK w Trzydniku Dużym mają w niej do dyspozycji m.in. laptopy z oprogramowaniem, urządzenia wielofunkcyjne i konsole Play Station, a w korzystaniu z nich pomagają młodzi wolontariusze. 

Z okazji nowego roku były też życzenia i rozmowy o planach na najbliższe miesiące. W ramach "Akcji Senior" nadal będą się odbywać zajęcia arteterapii, dancingi, spotkania z ciekawymi ludźmi, zajęcia integracyjne oraz warsztaty m.in. florystyczne i komputerowe w nowej pracowni. Seniorzy pojadą też na wycieczkę do Krakowa oraz do teatru w Lublinie.

 

Źródło: IAS 24

Powrót
Program CZYSTE POWIETRZE

Plakat informacyjny o Gminnym Punkcie Konsultacyjno-Informacyjnym Programu Czyste Powietrze, z herbem Polski i logotypami ministerstw, wraz z danymi kontaktowymi i logotypem WFOS.
GAZETA TRZYDNICKA
Gazeta Trzydnicka

Za pośrednictwem Gazety Trzydnickiej przekazujemy Państwu istotne informacje, promujemy lokalne środowisko i przybliżamy historię Małej Ojczyzny.

ANKIETA OZE

Ankieta OZE
PROJEKTY UNIJNE
Projekty Unijne

Projekty zrealizowane w Gminie: