r. Imieniny

ODPADY KOMUNALNE

Grafika śmietniki
STRATEGIA

Stretegia
Kultura

Magiczne otwarcie "Pracowni Orange"
26-01-2018

Magiczne otwarcie "Pracowni Orange"

Jedna z 26 w Polsce „Pracownia Orange” w Trzydniku Dużym oficjalnie otwarta. W uroczystości, która odbyła się w piątek 26 stycznia, przybyło około 50 gości, którzy w samych superlatywach wyrażali się o najnowszym pomyśle instruktorów miejscowego ośrodka kultury.

O tym jak zrodziła się ta koncepcja opowiadał Łukasz Ufniarz, który razem z innymi instruktorami miejscowego ośrodka kultury - Sławomirem Nowakiem i Magdaleną Ciosek byli pomysłodawcami utworzenia pracowni. Osiągnięcie tego celu nie byłoby możliwe bez wsparcia internautów, ponieważ to ich głosy zadecydowały, że Fundacja Orange postanowiła utworzyć taką pracownię m.in. w Gminnym Ośrodku Kultury w Trzydniku Dużym. 

Za ich zaangażowanie, a także wkład pracy w organizację całej inicjatywy dziękowała podczas piątkowego spotkania dyrektor placówki Ewa Sobota, a symbolicznego przecięcia wstęgi dokonali wójt Franciszek Kwiecień, przewodniczący rady gminy Marek Kosikowski, radny powiatowy Henryk Flis oraz najmłodsza uczestniczka uroczystości i jedna z wolontariuszek. Łącznie grupa wspierająca prowadzenie pracowni liczy osiem osób, które przy okazji mogą rozwijać swoje zainteresowania informatyczno-multimedialne. 

Uczestnicy spotkania mogli też od razu wypróbować kilka robotów, które są na wyposażeniu "Pracowni Orange", a na koniec organizatorzy zafundowali gościom pokaz cyrkowo-iluzjonistyczny. Duet magików zaprezentował m.in. elementy żonglerki i akrobacje z obręczami, a nawet sztuczkę z... żywym królikiem. 

"Pracownia Orange", w której są m.in. laptopy, urządzenia wielofunkcyjne i konsole Play Station otwiera się nie tylko na młodych. Już w przyszłym tygodniu będzie gościć seniorów z gminy Trzydnik Duży, którzy wezmą udział w spotkaniu noworoczno-karnawałowym.

 

Źródło: IAS 24

 

Powrót
Program CZYSTE POWIETRZE

Plakat informacyjny o Gminnym Punkcie Konsultacyjno-Informacyjnym Programu Czyste Powietrze, z herbem Polski i logotypami ministerstw, wraz z danymi kontaktowymi i logotypem WFOS.
GAZETA TRZYDNICKA
Gazeta Trzydnicka

Za pośrednictwem Gazety Trzydnickiej przekazujemy Państwu istotne informacje, promujemy lokalne środowisko i przybliżamy historię Małej Ojczyzny.

ANKIETA OZE

Ankieta OZE
PROJEKTY UNIJNE
Projekty Unijne

Projekty zrealizowane w Gminie: