r. Imieniny

ODPADY KOMUNALNE

Grafika śmietniki
STRATEGIA

Stretegia
Kultura

Ostatni laureaci przeglądu kolędników
22-01-2018

Ostatni laureaci przeglądu kolędników

Znamy już pełną listę laureatów 19. Powiatowego Przeglądu Kolęd, Pastorałek i Zespołów Kolędniczych, który przez ostatnie trzy dni odbywał się w Trzydniku Dużym. Po występach dzieci i młodzieży, które jury oceniało w czwartek i piątek, jako ostatni w sobotę 20 stycznia na scenie trzydnickiego ośrodka kultury prezentowali się dorośli artyści z powiatu kraśnickiego.

W kategorii zespołów wokalnych, wokalno-instrumentalnych, chórów i kapel członkowie komisji uznali, że najlepiej wypadli: Koło Gospodyń Wiejskich z Woli Trzydnickiej, "Sulowiacy" z Sulkowa, "Vox Celestis" z Urzędowa, Męski Zespół Śpiewaczy "Majdaniacy" z Majdanu Obleszcze, "Małe Bajoro" z Dzierzkowic, Zespół Ludowy z Księżomierzy, Zespół Śpiewaczy z Dzierzkowic-Zastawia, Zespół Śpiewaczo-Obrzędowy "Blinowianki" z Blinowa, "Kowalanki" z Kowalina oraz "No Name" i Kapela Ludowa z Gościeradowa. 

Za występy solowe jury nagrodziło Zofię Zychman ze Świeciechowa i Leszka Sitarczyka z Gminnego Ośrodka Kultury w Trzydniku Dużym. 

Jedyną nagrodę w kategorii form teatralnych otrzymał Zespół Obrzędowy "Herody" z Budek, a nagrodę specjalną wójta gminy Trzydnik Duży odebrała grupa "Świteź" z Węglina.

Podsumowując występy członkowie jury stwierdzili, że odczuwają brak typowych tradycyjnych kolęd i pastorałek, mniej popularnych i rzadziej wykonywanych. Zachęcali także wykonawców do pamięciowego opanowania prezentowanych utworów.

Sobotnie prezentacje oceniali Andrzej Sar z Wojewódzkiego Ośrodka Kultury w Lublinie, Lidia Tryka z Janowskiego Ośrodka Kultury, członek chóru "Canticum Canticorum" Renata Góreczna i Andrzej Gotner ze Starostwa Powiatowego w Kraśniku, które było współorganizatorem przeglądu razem z GOK w Trzydniku Dużym.

Wśród oklaskujących artystów, którzy wystąpili w ostatnim dniu imprezy, byli wójt gminy Trzydnik Duży Franciszek Kwiecień oraz radni powiatowi Bożena Wilkołek i Henryk Flis. 

 

Powrót
Program CZYSTE POWIETRZE

Plakat informacyjny o Gminnym Punkcie Konsultacyjno-Informacyjnym Programu Czyste Powietrze, z herbem Polski i logotypami ministerstw, wraz z danymi kontaktowymi i logotypem WFOS.
GAZETA TRZYDNICKA
Gazeta Trzydnicka

Za pośrednictwem Gazety Trzydnickiej przekazujemy Państwu istotne informacje, promujemy lokalne środowisko i przybliżamy historię Małej Ojczyzny.

ANKIETA OZE

Ankieta OZE
PROJEKTY UNIJNE
Projekty Unijne

Projekty zrealizowane w Gminie: