r. Imieniny

ODPADY KOMUNALNE

Grafika śmietniki
STRATEGIA

Stretegia
Kultura

Drugi dzień uczty kolędniczej
22-01-2018

Drugi dzień uczty kolędniczej

Piątek 19 stycznia był drugim dniem 19. Powiatowego Przeglądu Kolęd, Pastorałek i Zespołów Kolędniczych z powiatu kraśnickiego, który odbywa się w Trzydniku Dużym. Po obejrzeniu prawie 40 prezentacji jury przyznało pięć nagród głównych i siedem wyróżnień.

Po czwartkowych występach dziecięcych i młodzieżowych grup kolędniczych na inaugurację tegorocznego przeglądu, dzień później na scenie trzydnickiego ośrodka kultury występowali soliści, zespoły wokalne i chóry także w kategorii dzieci i młodzieży. 

Wśród solistów jurorom najbardziej spodobały się prezentacje Julii Jaskowskiej i Mai Gryty z Centrum Kultury i Promocji w Kraśniku oraz Weroniki Grudzińskiej z Gminnego Ośrodka Kultury w Dzierzkowicach. Julia Jaskowska, której opiekunem artystycznym jest Paweł Cieliczko, przygotowała utwór "Dlaczego dzisiaj", a Maja Gryta z instruktorką Urszulą Olszówką zaprezentowała "Mędrców świata" i "Kolędę cisza". Z kolei Weronika Grudzińska, która pracuje z Mirosławem Kasperskim, wykonała utwory "Oj maluśki" i "Mario czy Ty wiesz".

Na wyróżnienia za występy solowe zasłużyły: Róża Łysuniek z Annopola (op. Joanna Łysuniek), Nikola Pawłaszek z Publicznej Szkoły Podstawowej także w Annopolu (op. Grażyna Ufniarz), Kinga Wołoszyn z CKiP w Kraśniku (op. Paweł Cieliczko) i Barbara Szwarnowska z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 5 w Kraśniku (op. Barbara Pastucha).

W kategorii zespołów wokalnych i wokalno-instrumentalnych członkowie komisji przyznali nagrody główne dla "Kopernicusa" z PSP 2 w Kraśniku oraz "Ich Dwóch" z Gminnego Ośrodka Kultury w Gościeradowie. Pierwszy zespół prowadzony przez Joannę Żurek spodobał się jurorom za wykonanie kolędy "Bóg się rodzi" i utwór "Skrzypi wóz", natomiast "Ich Dwóch", który pracuje pod opieką Jarosława Chmielewskiego, przygotował kolędę "Przybieżeli do Betlejem" i utwór "Święta". W tej grupie wykonawców jury przyznało trzy wyróżnienia, które otrzymały zespoły "Sekret" z PSP 6 w Kraśniku (op. Izabela Zdyb), "Cantare" z CKiP w Kraśniku (op. Urszula Olszówka) i "Błękitne Korale" z Gminnego Domu Kultury w Zakrzówku (op. Tomasz Skrzypek).

W piątek w jury zasiedli Andrzej Sar z Wojewódzkiego Ośrodka Kultury w Lublinie, Dorota Laskowska z Publicznego Gimnazjum w Trzydniku Dużym i Andrzej Gotner ze Starostwa Powiatowego w Kraśniku.

Sobota 20 stycznia będzie ostatnim dniem prezentacji w trzydnickim GOK. Tym razem jurorzy będą oceniać dorosłych artystów.

 (fot. GOK w Trzydniku Dużym)

Źródło: http://ias24.eu/aktualnosci,trzydnik-duzy-drugi-dzien-uczty-koledniczej-foto,18709,1.html

 

Powrót
Program CZYSTE POWIETRZE

Plakat informacyjny o Gminnym Punkcie Konsultacyjno-Informacyjnym Programu Czyste Powietrze, z herbem Polski i logotypami ministerstw, wraz z danymi kontaktowymi i logotypem WFOS.
GAZETA TRZYDNICKA
Gazeta Trzydnicka

Za pośrednictwem Gazety Trzydnickiej przekazujemy Państwu istotne informacje, promujemy lokalne środowisko i przybliżamy historię Małej Ojczyzny.

ANKIETA OZE

Ankieta OZE
PROJEKTY UNIJNE
Projekty Unijne

Projekty zrealizowane w Gminie: