r. Imieniny

ODPADY KOMUNALNE

Grafika śmietniki
STRATEGIA

Stretegia
Kultura

Przegląd kolęd, pastorałek i widowisk rozpoczęty
19-01-2018

Przegląd kolęd, pastorałek i widowisk rozpoczęty


Występami dziecięcych i młodzieżowych grup kolędniczych w czwartek 18 stycznia w Trzydniku Dużym rozpoczął się 19. Powiatowy Przegląd Kolęd, Pastorałek i Zespołów Kolędniczych. Podczas imprezy, która potrwa trzy dni zaprezentuje się około 700 artystów z powiatu kraśnickiego. 

Tegoroczny przegląd otworzył przewodniczący Rady Gminy Trzydnik Duży Marek Kosikowski, a potem na inaugurację jurorzy obejrzeli cztery widowiska, za które przyznali po dwa wyróżnienia pierwszego i drugiego stopnia. 

Pierwsze otrzymały zespoły jasełkowe ze Szkoły Podstawowej w Annopolu i "Kolędnicy z Piatki", czyli grupa ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Kraśniku. Młodzi aktorzy z Annopola zaprezentowali "Jasełka na wesoło", przygotowane pod opieką artystyczną Grażyny Ufniarz i księdza Rafała Olszówki. Natomiast uczniowie z kraśnickiej "piątki", którzy pracowali pod kierunkiem Anny Kani i Barbary Pastuchy, wystawili "Wigilię Marcina". 

Wyróżnienia drugiego stopnia jury przyznało grupie z Zespołu Szkół w Księżomierzy za "Śląskie jasełka bożonarodzeniowe" w opracowaniu Roberta Niedziałka i Teresy Wołoszyn oraz "Psotnikom" ze Szkoły Podstawowej w Kowalinie z opiekunką artystyczną Katarzyną Leśniak za "Narodzenie Zbawiciela". 

Występy oceniali instruktor do spraw teatru z Wojewódzkiego Ośrodka Kultury w Lublinie Henryk Kowalczyk, instruktor teatralny z Gminnego Ośrodka Kultury w Zaklikowie Andrzej Grzyb, pedagog i bibliotekarka z Publicznego Gimnazjum w Trzydniku Dużym Dorota Laskowska oraz Andrzej Gotner z Wydziału Promocji Starostwa Powiatowego w Kraśniku.

Podsumowując prezentacje w rozmowach z nauczycielami i instruktorami członkowie komisji zwrócili uwagę m.in. na wrażliwość i zaangażowanie emocjonalne, plastykę ciała i przede wszystkim eliminację mikrofonów w pracy nad tekstem teatralnym.

W piątek w trzydnickim ośrodku kultury wystąpią soliści, zespoły wokalne, wokalno-instrumentalne i chóry do lat 18, a przegląd zakończą w sobotę dorośli artyści.

 

(fot. GOK w Trzydniku Dużym)

 

Źródło: IAS24

Powrót
Program CZYSTE POWIETRZE

Plakat informacyjny o Gminnym Punkcie Konsultacyjno-Informacyjnym Programu Czyste Powietrze, z herbem Polski i logotypami ministerstw, wraz z danymi kontaktowymi i logotypem WFOS.
GAZETA TRZYDNICKA
Gazeta Trzydnicka

Za pośrednictwem Gazety Trzydnickiej przekazujemy Państwu istotne informacje, promujemy lokalne środowisko i przybliżamy historię Małej Ojczyzny.

ANKIETA OZE

Ankieta OZE
PROJEKTY UNIJNE
Projekty Unijne

Projekty zrealizowane w Gminie: