r. Imieniny

ODPADY KOMUNALNE

Grafika śmietniki
STRATEGIA

Stretegia
Kultura

Kolędników będzie wielu
17-01-2018

Kolędników będzie wielu

Wśród mieszkańców powiatu kraśnickiego nie brakuje osób, które pielęgnują tradycję śpiewania kolęd i ożywiają zanikający zwyczaj kolędowania. Kilkuset artystów weźmie udział w 19. Powiatowym Przeglądzie Kolęd, Pastorałek i Zespołów Kolędniczych, który rozpocznie się w piątek 18 stycznia w Trzydniku Dużym.

W ciągu trzech dni widzowie obejrzą ponad 90 prezentacji w wykonaniu prawie 700 artystów z wszystkich gmin powiatu i miasta Kraśnik. Będą to dzieci, młodzież i dorośli, w tym soliści, zespoły, chóry i grupy kolędnicze. 

Gospodarzy z gminy Trzydnik Duży będą reprezentować: Dominika Partyka, Angelika Turowicz, Katarzyna Baran, Magdalena Miśkiewicz, Edyta Świderek, Kamila Radwan, Julia Woźniak oraz grupy "Cekiny" i "Śnieżynki" z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Woli Trzydnickiej, Aleksandra Zięba i zespół wokalny z Publicznego Gimnazjum w Trzydniku Dużym, zespół "Super Śnieżka" ze Szkoły Podstawowej w Łychowie Gościeradowskim, Leszek Sitarczyk, koła gospodyń wiejskich w Węglinie, Trzydniku Dużym, Łychowie, Woli Trzydnickiej i Rzeczycy Księżej, Klub Nowoczesnych Kobiet w Olbięcinie, Zespół Obrzędowy "Herody" z Budek i grupa "Świteź" z Węglina. 

Podczas przeglądu każdy wykona dwie kolędy lub pastorałki, natomiast grupy kolędnicze mają na swoją prezentację do 25 minut.

Wykonawców będą oceniać instruktorzy do spraw teatru, muzyki i folkloru z Wojewódzkiego Ośrodka Kultury w Lublinie, którzy będą brać pod uwagę m.in.: dobór repertuaru, aranżację i muzykalność wykonawców, a w przypadku kolędników - scenografię, ruch sceniczny, rekwizyty i muzykę.

Prezentacje będą się rozpoczynać w Gminnym Ośrodku Kultury w Trzydniku Dużym o 9.30. W piątek wystąpią dziecięce i młodzieżowe grupy kolędnicze. Dzień później do artystycznej rywalizacji przystąpią soliści, zespoły wokalne, wokalno-instrumentalne i chóry do lat 18, a przegląd zakończą w niedzielę dorośli artyści.

Listy wykonawców są dostępne na stronie: www.goktrzydnik.com.pl. 

(fot. arch. GOK w Trzydniku Dużym)

Powrót
Program CZYSTE POWIETRZE

Plakat informacyjny o Gminnym Punkcie Konsultacyjno-Informacyjnym Programu Czyste Powietrze, z herbem Polski i logotypami ministerstw, wraz z danymi kontaktowymi i logotypem WFOS.
GAZETA TRZYDNICKA
Gazeta Trzydnicka

Za pośrednictwem Gazety Trzydnickiej przekazujemy Państwu istotne informacje, promujemy lokalne środowisko i przybliżamy historię Małej Ojczyzny.

ANKIETA OZE

Ankieta OZE
PROJEKTY UNIJNE
Projekty Unijne

Projekty zrealizowane w Gminie: