r. Imieniny

ODPADY KOMUNALNE

Grafika śmietniki
STRATEGIA

Stretegia
Kultura

 "Kreatywni" uczniowie odebrali nagrodę
18-12-2017

"Kreatywni" uczniowie odebrali nagrodę

Dzień pełen wrażeń mają za sobą uczniowie z gminy Trzydnik Duży, którzy we wtorek 12 grudnia byli na wycieczce w Centrum Studiów Inżynierskich Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Chełmie.

To nagroda dla przedstawicieli wszystkich szkół w gminie, zaangażowanych w przygotowanie drugiego Międzyszkolnego Dnia Kreatywnego Myślenia, który odbył się w pierwszą niedzielę grudnia. 

Szkolne drużyny pokazywały wtedy modele maszyn i prezentowały scenki teatralne z udziałem człowieka przyszłości, a także wykonywały eksperymenty, wyjaśniające w jaki sposób bodźce świata zewnętrznego oddziałują na nasze zmysły i co z tego wynika. 

Tegoroczny dzień kreatywności odbywał się pod hasłem "Zmysły - zwiadowcy mózgu", które miało swoją kontynuację podczas wtorkowej wyprawy do Chełma. Około 100-osobowa grupa uczniów z najstarszych klas podstawówek i gimnazjalistów zwiedzała pracownie i laboratoria PWSZ w Chełmie, poznawała kierunki kształcenia, oglądała pokazy i nowoczesne urządzenia. Młodzi ludzie obejrzeli także wystawy laserów do cięcia, drukarek 3D i nowoczesnych robotów oraz samoloty bojowe i symulatory, w których kształcą się przyszli piloci. 

 

Czy do rozwijania takich zainteresowań udało się skusić uczniów z gminy Trzydnik Duży trudno powiedzieć, ale uczestnicy wyprawy byli zgodni, że eksperymenty, pokazy i prezentacje zrobiły na nich duże wrażenie. 

Powrót
Program CZYSTE POWIETRZE

Plakat informacyjny o Gminnym Punkcie Konsultacyjno-Informacyjnym Programu Czyste Powietrze, z herbem Polski i logotypami ministerstw, wraz z danymi kontaktowymi i logotypem WFOS.
GAZETA TRZYDNICKA
Gazeta Trzydnicka

Za pośrednictwem Gazety Trzydnickiej przekazujemy Państwu istotne informacje, promujemy lokalne środowisko i przybliżamy historię Małej Ojczyzny.

ANKIETA OZE

Ankieta OZE
PROJEKTY UNIJNE
Projekty Unijne

Projekty zrealizowane w Gminie: