r. Imieniny

ODPADY KOMUNALNE

Grafika śmietniki
STRATEGIA

Stretegia
Kultura

Ku chwale niepodległej
07-11-2017

Ku chwale niepodległej

"Wolność. Kocham i rozumiem" - pod takim hasłem mieszkańcy gminy Trzydnik Duży będą obchodzić 99. rocznicę odzyskania niepodległości. Uroczystość, organizowana przez wójta, miejscowy ośrodek kultury i gimnazjum, odbędzie się już w czwartek 9 listopada.

Obchody rozpoczną się o 11.00 w Gminnym Ośrodku Kultury w Trzydniku Dużym, ale wcześniej, organizatorzy zapraszają na Bieg Niepodległości, który w tym roku po raz pierwszy odbędzie się w rozszerzonej formule, i tradycyjny turniej warcabowy. Biuro zawodów ulicznych zostanie otwarte o 9.00, a zawodnicy wyruszą na 1,5-kilometrową trasę pół godziny później. Będą to uczniowie wszystkich gminnych placówek oświatowych, ale mogą do nich dołączyć także inni biegacze. W podobnych zawodach, które odbywały się w poprzednich latach, startowali tylko gimnazjaliści. 

Gdy zawodnicy będą się zmagać z rywalami, dystansem i czasem, w trzydnickim gimnazjum będzie się odbywać tradycyjny turniej warcabowy. W tym przypadku uczestnicy też nie muszą się wcześniej zapisywać, wystarczy się zgłosić przed rozpoczęciem zawodów. Rozstrzygnięcie turnieju odbędzie się w tym samym miejscu, natomiast najlepsi biegacze odbiorą trofea podczas uroczystości w ośrodku kultury. 

Rozpocznie ją spektakl słowno-muzyczny w wykonaniu gimnazjalistów, a potem odbędzie się wspólne śpiewanie pieśni legionowych. 

Obchodom będzie towarzyszyć podsumowanie konkursu plastycznego "Najpiękniejszy pejzaż Wisły", organizowanego przez GOK w roku "królowej polskich rzek". Spośród ponad 40 propozycji jury przyznało w czterech kategoriach wiekowych 14 nagród i 11 wyróżnień. Prace laureatów będzie można oglądać na pokonkursowej wystawie, która będzie czynna w ośrodku kultury przez miesiąc. 


(fot. arch. GOK w Trzydniku Dużym)

Źródło: http://ias24.eu/aktualnosci,trzydnik-duzy-ku-chwale-niepodleglej,18285.html

Powrót
Program CZYSTE POWIETRZE

Plakat informacyjny o Gminnym Punkcie Konsultacyjno-Informacyjnym Programu Czyste Powietrze, z herbem Polski i logotypami ministerstw, wraz z danymi kontaktowymi i logotypem WFOS.
GAZETA TRZYDNICKA
Gazeta Trzydnicka

Za pośrednictwem Gazety Trzydnickiej przekazujemy Państwu istotne informacje, promujemy lokalne środowisko i przybliżamy historię Małej Ojczyzny.

ANKIETA OZE

Ankieta OZE
PROJEKTY UNIJNE
Projekty Unijne

Projekty zrealizowane w Gminie: