r. Imieniny

ODPADY KOMUNALNE

Grafika śmietniki
STRATEGIA

Stretegia
Kultura

Drugi dzień kreatywnego myślenia
06-11-2017

Drugi dzień kreatywnego myślenia

Reprezentacje wszystkich szkół z gminy Trzydnik Duży przygotowują się do drugiego Międzyszkolnego Dnia Kreatywnego Myślenia. W tym roku odbędzie się on pod koniec listopada, a motywem przewodnim są "Zmysły - zwiadowcy mózgu".
Szkolne drużyny pracują już od dłuższego czasu, ponieważ do wykonania mają sporo pracy. Jedne robią z surowców wtórnych model maszyny do testowania zmysłów dla przybyszów z innej planety, którzy mają rozwinięte zupełnie inne zmysły niż mieszkańcy Ziemi. Drugie zadanie polega na przygotowaniu i przeprowadzeniu eksperymentu, który ma wyjaśnić w jaki sposób bodźce świata zewnętrznego oddziaływują na nasze zmysły i co z tego wynika. Uczniowie przygotowują również scenki teatralne z udziałem człowieka przyszłości, posiadającego nowy zmysł, który okaże się niezbędny w ziemskiej rzeczywistości za 100 lat. 

Efekty swojej pracy uczniowie zaprezentują podczas finału, który odbędzie się w hali sportowej trzydnickiego gimnazjum i będzie otwartych dla publiczności. Prezentacjom będą towarzyszyć wykłady, pokazy i występy artystów z miejscowego ośrodka kultury.

Pierwszy dzień kreatywnego myślenia odbył się w tym samym miejscu przed rokiem, a towarzyszyło mu hasło "Podróż niejedno ma imię". Jedną z atrakcji były wtedy interaktywne pokazy z wynalazkami Leonarda da Vinci. W tym roku organizatorzy również szykują niespodzianki, ale szczegółów na razie nie chcą zdradzać. 

Powrót
Program CZYSTE POWIETRZE

Plakat informacyjny o Gminnym Punkcie Konsultacyjno-Informacyjnym Programu Czyste Powietrze, z herbem Polski i logotypami ministerstw, wraz z danymi kontaktowymi i logotypem WFOS.
GAZETA TRZYDNICKA
Gazeta Trzydnicka

Za pośrednictwem Gazety Trzydnickiej przekazujemy Państwu istotne informacje, promujemy lokalne środowisko i przybliżamy historię Małej Ojczyzny.

ANKIETA OZE

Ankieta OZE
PROJEKTY UNIJNE
Projekty Unijne

Projekty zrealizowane w Gminie: