r. Imieniny

MULTIMEDIALNY PRZEWODNIK PO GMINIE
Multimedialny przewodnik po Gminie
STRATEGIA
Stretegia
Kultura

Drugi dzień kreatywnego myślenia
06-11-2017

Drugi dzień kreatywnego myślenia

Reprezentacje wszystkich szkół z gminy Trzydnik Duży przygotowują się do drugiego Międzyszkolnego Dnia Kreatywnego Myślenia. W tym roku odbędzie się on pod koniec listopada, a motywem przewodnim są "Zmysły - zwiadowcy mózgu".
Szkolne drużyny pracują już od dłuższego czasu, ponieważ do wykonania mają sporo pracy. Jedne robią z surowców wtórnych model maszyny do testowania zmysłów dla przybyszów z innej planety, którzy mają rozwinięte zupełnie inne zmysły niż mieszkańcy Ziemi. Drugie zadanie polega na przygotowaniu i przeprowadzeniu eksperymentu, który ma wyjaśnić w jaki sposób bodźce świata zewnętrznego oddziaływują na nasze zmysły i co z tego wynika. Uczniowie przygotowują również scenki teatralne z udziałem człowieka przyszłości, posiadającego nowy zmysł, który okaże się niezbędny w ziemskiej rzeczywistości za 100 lat. 

Efekty swojej pracy uczniowie zaprezentują podczas finału, który odbędzie się w hali sportowej trzydnickiego gimnazjum i będzie otwartych dla publiczności. Prezentacjom będą towarzyszyć wykłady, pokazy i występy artystów z miejscowego ośrodka kultury.

Pierwszy dzień kreatywnego myślenia odbył się w tym samym miejscu przed rokiem, a towarzyszyło mu hasło "Podróż niejedno ma imię". Jedną z atrakcji były wtedy interaktywne pokazy z wynalazkami Leonarda da Vinci. W tym roku organizatorzy również szykują niespodzianki, ale szczegółów na razie nie chcą zdradzać. 

Powrót
ODPADY KOMUNALNE
Odpady komunalne
GAZETA TRZYDNICKA
Gazeta Trzydnicka

Za pośrednictwem Gazety Trzydnickiej przekazujemy Państwu istotne informacje, promujemy lokalne środowisko i przybliżamy historię Małej Ojczyzny.

ANKIETA OZE
Ankieta OZE
PROJEKTY UNIJNE
Projekty Unijne

Projekty zrealizowane w Gminie: