r. Imieniny

ODPADY KOMUNALNE

Grafika śmietniki
STRATEGIA

Stretegia
Kultura

Będzie "Pracownia Orange" w GOK
31-10-2017

Będzie "Pracownia Orange" w GOK

Dzięki zaangażowaniu internautów w Gminnym Ośrodku Kultury w Trzydniku powstanie nowoczesna "Pracownia Orange". To nagroda w ogólnopolskim plebiscycie, organizowanym przez Fundację Orange, która utworzy pracownie tylko w 26 placówkach kraju.

Będzie

Głosowanie zakończyło się w miniony piątek, a oficjalne wyniki zostały ogłoszone w czwartek 26 października. Spośród ponad 60 placówek ze wsi i miasteczek do 40 tysięcy mieszkańców, które brały udział w finałowej rozgrywce, 16 pracowni zostanie utworzonych w bibliotekach i ośrodkach kultury, które zdobyły największe poparcie internautów w swoim województwie. O pozostałych 9 lokalizacjach decydowała liczba głosów oddanych na poszczególne ośrodki bez względu na to z jakiego są regionu. W tej drugiej grupie z liczbą 9826 głosów znalazł się GOK w Trzydniku Dużym, który w województwie lubelskim wyprzedziły tylko Piotrowice w gminie Strzyżewice.

Dyrektor trzydnickiego ośrodka Ewa Sobota cieszy się nie tylko z wyniku, ale również z poparcia internautów spoza gminy, a nawet z innych części kraju, na przykład z Gdańska, Krakowa czy Wrocławia. Jednocześnie dziękuje za głosy i zapowiada, że placówka już przygotowuje pomieszczenie, w którym znajdzie się nowa pracownia. Do dyspozycji odwiedzających będą w niej m.in. trzy laptopy z oprogramowaniem, urządzenie wielofunkcyjne, konsole Play Station 4 i nowe meble. Wszystko ma być dostarczone i zainstalowane przez organizatorów plebiscytu z Fundacji Orange do końca tego roku, a potem udostępniane mieszkańcom co najmniej 5 godzin przez 5 dni w tygodniu.


(fot. GOK w Trzydniku Dużym)

Źródło: http://ias24.eu/aktualnosci,trzydnik-duzy-bedzie-pracownia-orange-w-gok,18228.html

Powrót
Program CZYSTE POWIETRZE

Plakat informacyjny o Gminnym Punkcie Konsultacyjno-Informacyjnym Programu Czyste Powietrze, z herbem Polski i logotypami ministerstw, wraz z danymi kontaktowymi i logotypem WFOS.
GAZETA TRZYDNICKA
Gazeta Trzydnicka

Za pośrednictwem Gazety Trzydnickiej przekazujemy Państwu istotne informacje, promujemy lokalne środowisko i przybliżamy historię Małej Ojczyzny.

ANKIETA OZE

Ankieta OZE
PROJEKTY UNIJNE
Projekty Unijne

Projekty zrealizowane w Gminie: