r. Imieniny

ODPADY KOMUNALNE

Grafika śmietniki
STRATEGIA

Stretegia
Kultura

Nominacje za recytacje przyznane
31-10-2017

Nominacje za recytacje przyznane

Uczniowie z Annopola, Kraśnika i Stróży Kolonii będą reprezentować powiat kraśnicki w finale wojewódzkim tegorocznego Jesiennego Konkursu Recytatorskiego. Wszyscy zdobyli nominacje podczas eliminacji, które odbyły się w środę 25 października w Gminnym Ośrodku Kultury w Trzydniku Dużym.

Jury oceniło łącznie 31 prezentacji stwierdzając, że poziom tegorocznych występów był wysoki. Potwierdzeniem może być fakt, że oprócz regulaminowych 5 nominacji do etapu powiatowego, członkowie komisji przyznali aż 11 wyróżnień. 

Najlepiej wypadli: Olga Nitkiewicz z klasy III Publicznego Gimnazjum nr 1 w Kraśniku (opiekun Anna Mazur-Boryca" z utworem Doroty Terakowskiej "Tam gdzie spadają anioły", Antonina Rej z klasy VII Szkoły Podstawowej w Stróży Kolonii (op. Renata Kaźmierak) z wierszem Bolesława Leśmiana "Z lat dziecięcych", Mateusz Krawczyk z klasy V Publicznej Szkoły Podstawowej w Annopolu (op. Justyna Wolszczakowska) ze "Strasznym snem" Marii Terlikowskiej, Katarzyna Gozdalska z klasy VI Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 w Kraśniku (op. Mariola Szutta) z "Alicją po drugiej stronie lustra" Lewisa Carroll'a i Sandra Spyra z klasy V PSP w Annopolu (op. Justyna Wolszczakowska), która recytowała wiersz Ludwika Jerzego Kerna "O rodzicach".

Wszyscy zakwalifikowali się do eliminacji wojewódzkich, które odbędą się pod koniec listopada w Lublinie. 

Na liście wyróżnionych znaleźli się: Laura Dul z PSP w Bobach Kolonii, Julia Szabat z Publicznego Gimnazjum w Trzydniku Dużym, Marcel Dec z PSP 5 w Kraśniku, Maryla Michałek z SP w Stróży Kolonii, Agata Suszko i Aleksandra Koniarczyk z PSP w Annopolu, Dominika Drdzeń z Gminnego Ośrodka Kultury w Gościeradowie, Irena Wesołowska z PSP 6 w Kraśniku, Nikola Nowak z SP w Kowalinie, Julia Nycz z SP w Skorczycach oraz Oliwia Gozdalska z Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Urzędowie.

Wszyscy uczestnicy turnieju powiatowego otrzymali nagrody książkowe i dyplomy, ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Kraśniku i Gminny Ośrodek Kultury w Trzydniku Dużym, a występy recytatorów oceniali bibliotekarka z PG w Trzydniku Dużym Dorota Laskowska, instruktor teatralny z Gminnego Ośrodka Kultury w Zaklikowie Andrzej Grzyb i Andrzej Gotner ze Starostwa Powiatowego w Kraśniku. 

(fot. GOK w Trzydniku Dużym)

 

 

Źródło: http://ias24.eu/aktualnosci,trzydnik-duzy-nominacje-za-recytacje-przyznane-foto,18221.html

Powrót
Program CZYSTE POWIETRZE

Plakat informacyjny o Gminnym Punkcie Konsultacyjno-Informacyjnym Programu Czyste Powietrze, z herbem Polski i logotypami ministerstw, wraz z danymi kontaktowymi i logotypem WFOS.
GAZETA TRZYDNICKA
Gazeta Trzydnicka

Za pośrednictwem Gazety Trzydnickiej przekazujemy Państwu istotne informacje, promujemy lokalne środowisko i przybliżamy historię Małej Ojczyzny.

ANKIETA OZE

Ankieta OZE
PROJEKTY UNIJNE
Projekty Unijne

Projekty zrealizowane w Gminie: