r. Imieniny

ODPADY KOMUNALNE

Grafika śmietniki
STRATEGIA

Stretegia
Kultura

Dwudniowe święto plonów
25-08-2017

Dwudniowe święto plonów

Dwa dni będą świętować gospodarze z gminy Trzydnik Duży tegoroczne zakończenie żniw. Za zbiory podziękują oficjalnie z niedzielę 27 sierpnia, ale świętowanie rozpoczną już w sobotę, bawiąc się na festynie na miejskim stadionie.

Od 15.00 na scenie będą się prezentować artyści z kilku sołectw, szkół i Gminnego Ośrodka Kultury w Trzydniku Dużym. Bardzo widowiskowo zapowiada się także turniej sołectw, którego organizatorzy przygotowali dla uczestników nowe konkurencje. Jedną z najbardziej emocjonujących może się okazać zbieranie podatków, czyli wyszukiwanie w słomie jednogroszowych monet. Nie mniej atrakcyjne będą zawody na 5-osobowych nartach, wyścigi sołtysów w taczkach, a także przerzucanie opony traktorowej i przeciąganie liny. Wieczorem publiczność będzie się bawić z zespołem "Solaris" znanym m.in. z przebojów "I zawsze tak będzie" i "Szmaragdy i diamenty" oraz grupą "Fiesta". 

Główną część dożynek rozpocznie w niedzielę 27 sierpnia o 13.00 polowa msza święta, podczas której rolnicy będą dziękować za tegoroczne plony. Funkcję starostów będą w tym roku pełnić Elżbieta Młynarska z Rzeczycy Ziemiańskiej-Kolonii i Dariusz Drewniak z Trzydnika Dużego. To oni przekażą tradycyjny chleb dożynkowy wójtowi Franciszkowi Kwietniowy, a potem podzielą bochen między uczestników uroczystości. Po eucharystii odbędzie się koncert Orkiestry Dętej z Olbięcina i prezentacja wieńców dożynkowych. Autorzy przygotowali 12 kompozycji. Jurorzy wybiorą te najładniejsze. Nagrody odbiorą również właściciele najładniejszych ogrodów i najlepiej zadbanych posesji w gminie.

Niedzielne święto to tez okazja dla lokalnych artystów zaprezentowania swoich dokonań. Na plenerowej scenie pojawią się kabarety kół gospodyń wiejskich z Łychowa i Rzeczycy Księżej, a także Klub Nowoczesnych Kobiet z Olbięcina, zespół ludowy "Świteź" z Węglina oraz miejscowa grupa "Video II". Wieczorem zagrają "MProjekt" i "Backbeat".

Dożynkom będą towarzyszyć wystawy sołectw, policji, Ośrodka Doradztwa Rolniczego i placówki KRUS z Kraśnika, a także Lokalnej Grupy Działania Ziemi Kraśnickiej i Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz kampania przeciwdziałania przemocy, prowadzona przez Ośrodek Pomocy Społecznej w Trzydniku Dużym.

Źródło: http://ias24.eu/aktualnosci,trzydnik-duzy-dwudniowe-swieto-plonow,17874.html

Powrót
Program CZYSTE POWIETRZE

Plakat informacyjny o Gminnym Punkcie Konsultacyjno-Informacyjnym Programu Czyste Powietrze, z herbem Polski i logotypami ministerstw, wraz z danymi kontaktowymi i logotypem WFOS.
GAZETA TRZYDNICKA
Gazeta Trzydnicka

Za pośrednictwem Gazety Trzydnickiej przekazujemy Państwu istotne informacje, promujemy lokalne środowisko i przybliżamy historię Małej Ojczyzny.

ANKIETA OZE

Ankieta OZE
PROJEKTY UNIJNE
Projekty Unijne

Projekty zrealizowane w Gminie: