r. Imieniny

ODPADY KOMUNALNE

Grafika śmietniki
STRATEGIA

Stretegia
Kultura

Dożynki na stadionie
28-08-2017

Dożynki na stadionie

Tradycyjny wieniec Koła Gospodyń Wiejskich z Rzeczycy Ziemiańskiej oraz współczesny, wykonany przez mieszkańców Łychowa Szlacheckiego i Zielonki będą reprezentować Gminę Trzydnik Duży na tegorocznych Dożynkach Powiatu Kraśnickiego. Wyniki konkursu gminnego zostały ogłoszone podczas święta plonów na trzydnickim stadionie w niedzielę 27 sierpnia.

ury oceniło 13 propozycji. Drugie nagrody przyznało sołectwom Rzeczyca Księża i Dąbrowa, a trzecie trafiły do autorów pozostałych wieńców. Przygotowały je: koła gospodyń wiejskich z Łychowa, Rzeczycy Księżej i Woli Trzydnickiej, Klub Nowoczesnych Kobiet z Olbięcina oraz sołectwa Węglin, Trzydnik Duży, Budki, Dąbrowa Choiny i Węglinek.

Podczas niedzielnego święta plonów nagrody odebrali również właściciele najładniejszych ogrodów i najlepiej zadbanych posesji w gminie. Według członków komisji najładniejszymi ogrodami mogą się pochwalić Beata Stachulska z Olbięcina, Elżbieta Rycerz, także z Olbięcina oraz Halina Markiewicz z Woli Trzydnickiej i Wiesława Blat z Budek. Natomiast w konkursie gospodarstw jury doceniło Leokadię i Marcina Łukasików z Trzydnika Dużego-Kolonii, Ewę i Zbigniewa Długoszów z Łychowa Gościeradowskiego oraz Marzenę Chołodę z Woli Trzydnickiej, a także Macieja Ufniarza z Łychowa Szlacheckiego. 

Główną część dożynek rozpoczęła polowa msza święta, którą odprawił proboszcz parafii w Olbięcinie ksiądz Henryk Bogdanienko. Po eucharystii i krótkim występie Orkiestry Dętej z Olbięcina starostowie dożynkowi Elżbieta Młynarska z Rzeczycy Ziemiańskiej-Kolonii i Dariusz Drewniak z Trzydnika Dużego uroczyście przekazali chleb wypieczony z tegorocznych zbóż wójtowi gminy Trzydnik Duży Franciszkowi Kwietniowi. 

W części rozrywkowej na plenerowej scenie występowały lokalne zespoły artystyczne i zaproszeni goście. O dobry humor uczestników dożynek zadbały kabarety kół gospodyń wiejskich z Łychowa i Rzeczycy Księżej oraz członkowie zespołu "Świteź" z Węglina. Publiczność oklaskiwała również występy Klubu Nowoczesnych Kobiet z Olbięcina i grupy "Video II", a wieczorem bawiła się z zespołami "MProjekt" i "Backbeat".

Tegoroczne święto plonów trwało dwa dni. W sobotę w tym samym miejscu odbył się festyn rodzinny. Rywalizowały reprezentacje sołectw z gminy Trzydnik Duży, na scenie prezentowały się lokalne zespoły artystyczne, a wieczorem odbyły się dwa koncerty. 

Turniej sołectw wygrała reprezentacja Dąbrowy, która wyprzedziła Trzydnik Duży i Olbięcin. Konkurencje były bardzo widowiskowe, a najbardziej emocjonujące były wyścigi na 5-osobowych nartach i zbieranie podatków, czyli wyszukiwanie w słomie jednogroszowych monet. Wśród konkurencji były również wyścigi sołtysów w taczkach oraz przeciąganie opony traktorowej i przeciąganie liny. 

Podczas sobotniego festynu na scenie prezentowali się młodzi artyści ze szkół Łychowie Gościeradowskim, Olbięcinie, Rzeczycy Ziemiańskiej, Trzydnika Dużego i Woli Trzydnickiej, a także grupy z poszczególnych sołectw oraz dzieci i młodzież, rozwijający swoje zdolności na zajęciach w miejscowym ośrodku kultury. Wieczorną część imprezy wypełniły koncerty zespołów "Solaris" i "Fiesta".

 

(fot. UG/GOK w Trzydniku Dużym)

Źródło: http://ias24.eu/aktualnosci,trzydnik-duzy-dozynki-na-stadionie-foto,17888.html

Powrót
Program CZYSTE POWIETRZE

Plakat informacyjny o Gminnym Punkcie Konsultacyjno-Informacyjnym Programu Czyste Powietrze, z herbem Polski i logotypami ministerstw, wraz z danymi kontaktowymi i logotypem WFOS.
GAZETA TRZYDNICKA
Gazeta Trzydnicka

Za pośrednictwem Gazety Trzydnickiej przekazujemy Państwu istotne informacje, promujemy lokalne środowisko i przybliżamy historię Małej Ojczyzny.

ANKIETA OZE

Ankieta OZE
PROJEKTY UNIJNE
Projekty Unijne

Projekty zrealizowane w Gminie: