r. Imieniny

ODPADY KOMUNALNE

Grafika śmietniki
STRATEGIA

Stretegia
Kultura

Gminna reprezentacja na dożynkach powiatowych
04-09-2017

Gminna reprezentacja na dożynkach powiatowych

Gmina Trzydnik Duży miała swoją reprezentację na Dożynkach Powiatu Kraśnickiego, które odbyły się w niedzielę 3 września w Kraśniku. W powiatowym korowodzie dożynkowym były delegacje wieńcowe Koła Gospodyń Wiejskich w Rzeczycy Ziemiańskiej oraz sołectw Łychów Szlachecki i Zielonka, a Gminny Ośrodek Kultury w Trzydniku Dużym przygotował stoisko promocyjne.

Uczestnicy święta plonów mogli w nim znaleźć m.in. origami Jakuba Tarkowskiego, ikony i inne prace, wykonane przez dzieci, które uczęszczają na zajęcia plastyczne do ośrodka kultury, a także wystawę haftu krzyżykowego Haliny Drzewiej z Sosnówki i serwetek KGW z Rzeczycy Ziemiańskiej. 

Członkinie tego koła razem z mieszkańcami Łychowa Szlacheckiego i Zielonki przygotowały także słodki poczęstunek, kusząc odwiedzających stoisko pysznymi ciastami. 

Zarówno wieńce, które zajęły pierwsze miejsca w konkursie gminnym, a wykonane przez KGW z Rzeczycy Ziemiańskiej oraz sołectwa Łychów Szlachecki i Zielonka, jak też gminne stoisko promocyjne zostały docenione przez powiatowe komisje konkursowe, które przyznały im wyróżnienia. 

 

W powiatowym konkursie wieńców tradycyjnych pierwszą nagrodę zdobyło KGW Boby Kolonia, a w kategorii wieńców współczesnych - Stowarzyszenie Kobiet Aktywnych z Bliskowic. Za najładniejsze stoiska promocyjne członkowie jury uznali ex aequo te, przygotowane przez gminy Kraśnik, Dzierzkowice i Zakrzówek. 

Podczas niedzielnego święta plonów wyróżniający się rolnicy z powiatu kraśnickiego odebrali m.in. Odznaki Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi "Zasłużony dla rolnictwa". Wśród osób, które otrzymały to wyróżnienie jest radny i sołtys Rzeczycy Księzej w gminie Trzydnik Duży Grzegorz Radwan. 


(fot. GOK w Trzydniku Dużym)

 

Źródło: http://ias24.eu/aktualnosci,trzydnik-duzy-gminna-reprezentacja-na-dozynkach-powiatowych,17933.html

Powrót
Program CZYSTE POWIETRZE

Plakat informacyjny o Gminnym Punkcie Konsultacyjno-Informacyjnym Programu Czyste Powietrze, z herbem Polski i logotypami ministerstw, wraz z danymi kontaktowymi i logotypem WFOS.
GAZETA TRZYDNICKA
Gazeta Trzydnicka

Za pośrednictwem Gazety Trzydnickiej przekazujemy Państwu istotne informacje, promujemy lokalne środowisko i przybliżamy historię Małej Ojczyzny.

ANKIETA OZE

Ankieta OZE
PROJEKTY UNIJNE
Projekty Unijne

Projekty zrealizowane w Gminie: